Verslas

2019.09.05 17:40

Šimtai šiauliečių susikibo į gyvąją grandinę: protestuoja prieš valdžios planus privatizuoti turgavietę

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.05 17:40

Išsigandę likti be darbo ir pajamų, šimtai šiauliečių susikibo į gyvąją grandinę, apjuosdami miesto turgų. Prekybininkai protestuoja prieš Šiaulių valdžios planus privatizuoti turgavietę. Jos akcininkės – savivaldybės – vadovai sako, kad prekyba turguje – ne savivaldybės funkcija ir turgavietė bus parduota.

Šimtai šiauliečių šį rytą rankomis apkabino Pabalių turgų. Prisimindami Baltijos kelio akciją, turgaus prekybininkai sako norintys taikiai išspręsti su miesto savivaldybe kilusius nesutarimus.

„Mes norime dirbti toliau. Mes nepragyvename, labai maža pensija. Mes 30 metų esame turguje ir dabar vėl esame nežinomybėje“, – sako kalbinta dalyvė.

„Turiu du mažamečius vaikus. Darbas čia vyksta savaitgaliais, turiu, kur palikti vaikus priežiūrai, ir galiu pati eiti dirbti“, – teigia jauna moteris.

„Čia yra 500 darbo vietų, bet tai nereiškia, kad tai yra 500 prekiautojų. Reikėtų mažiausiai dvigubinti, nes dirba šeimos. (...) Savivaldybė nėra investavusi nė cento. Patys žmonės statėsi namelius, patys asfaltavosi“, – pasakoja Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos atstovė Valdonija Janulienė.

Per metus savivaldybės įmonė valdanti turgų uždirba keliasdešimt tūkstančių eurų pelno. Tačiau miesto vadovai sako, kad to nepakanka. Esą turgui atnaujinti būtinos milijoninės investicijos. O savivaldybė į uždarąją akcinę bendrovę investuoti negali.

„Tokia įmonė, kurios akcijas mes siūlome parduoti su visomis jos mažmeninės prekybos organizavimo funkcijomis, galėtų tikrai būti nebe savivaldybės našta“, – mano Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

„Kils klausimas, tai kokiomis sąlygomis privatizuojami tie dalykai, o į tai atsakys privatizavimo komisija. Ir jau daugybei asmenų išsiunčiau žinutę: privatizavimo sąlyga bus 3 metai nenutrauktos veiklos“, – dėsto Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Įmonė užtikrina, kad tie žmonės turėtų pastovią darbo vietą už minimalią kainą. Šiandien yra norima parduoti. Aš niekaip negaliu sugalvoti, kaip veikia suinteresuotumas, galbūt kažkas iš aplinkos nori įsigyti įmonę yra sudaromos tam tikros sąlygos“, – svarsto Šiaulių miesto tarybos narys Marijus Velička.

Pabalių turgus per pastaruosius 17 metų jau 7 kartus buvo atsidūręs aukcione. Šiandien Šiaulių savivaldybei priklausančių turgaus akcijų vertė siekia apie trečdalį milijono eurų. Dar puse milijono įvertinti ten esantys pastatai.

Plačiau – reportaže nuo 12.26 min.:

Žinios. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis traukiasi iš Valstiečių ir žaliųjų partijos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.