Verslas

2019.09.15 19:50

Vienas turtingiausių pasaulio žmonių: pinigai nėra veiksnys, nusakantis jo gyvenimo kokybę

LRT.lt2019.09.15 19:50

Warrenas Buffettas yra vienas turtingiausių žmonių pasaulyje, bet pinigai nėra veiksnys, nusakantis jo gyvenimo kokybę, – rašo „cnbc.com“. W. Buffettas teigia, kad santykiai su kitais žmonėmis yra pagrindinis testas, nusakantis, kaip tu nugyvenai savo gyvenimą, ir Billas Gatesas su juo sutinka.

2017 metais, kai W. Buffettas ir „Microsoft“ korporacijos bendrakūris Billas Gatesas dalijosi sceną pokalbio Kolumbijos universitete metu, vienas studentas paklausė: „Kokios yra didžiausios jūsų gyvenime per asmeninę patirtį išmoktos pamokos, susijusios su santykiais?“

„Na, tai labai svarbus klausimas. Jūs visada eisite viena kryptimi su žmonėmis, su kuriais bendraujate, – atsakė W. Buffettas. – Dėl šios priežasties yra svarbu bendrauti su žmonėmis, kurie yra geresni nei jūs patys.“

„Pagrindinis testas“

Dienraščio „CNBC Make It“ teigimu, W. Buffettas, kuriam neseniai, 2019 metų rugpjūčio 30 dieną, šeštadienį, sukako 89-eri, anksčiau yra davęs studentams panašų patarimą.

„Gyvenimo pabaigoje gyvenimo sėkmę jūs vertinsite pagal tai, kiek žmonių iš tų, kurių mylimi norėtumėte būti, iš tiesų nuoširdžiai jus myli“, – teigė milijardierius 2001 metais sakydamas kalbą Džordžijos universitete.

„Pažįstu žmonių, kurie uždirba daug pinigų, kuriuos kviečia iškilmingos vakarienės, o jų vardu yra pavadinami ligoninių priestatai. Bet tiesa tokia, kad niekas pasaulyje jų nemyli, – tęsė Buffettas. – Jei jūs nugyvenote tiek pat, kiek ir aš, ir niekas apie jus gerai negalvoja, man nesvarbu, kokio dydžio yra jūsų banko sąskaita, – jūsų gyvenimas yra katastrofa. Tai pagrindinis testas, nusakantis, kaip jūs nugyvenote savo gyvenimą“, – vieną turtingiausių žmonių pasaulyje cituoja dienraštis „CNBC Make It“.“

Protingai pasirinkite savo gyvenimo partnerį

Iš visų žmonių, su kuriais mus sieja abipusis meilės ryšys, svarbiausias žmogus, pasak W. Buffetto, yra sutuoktinis, rašoma dienraštyje „CNBC Make It“. „Aš nesugebu perteikti šio ryšio svarbos“, – sakė jis pokalbio su B. Gatesu metu 2017 metais.

2017 HBO sukurtame dokumentiniame filme „Tapimas Varrenu Buffettu“ milijonierius teigė, kad už pačias geriausias savo savybes jis yra dėkingas savo pirmajai žmonai Susanai, rašoma leidinyje „CNBC Make It“. „Man labai labai labai labai pasisekė. Buvau išsiderinęs, išsibalansavęs žmogus. Tai šiek tiek užtruko, bet ji tiesiog stovėjo šalia su mažu laistytuvu ir praturtino mano asmenybę. Ir taip aš pasikeičiau“, – prisiminė jis.

Daugeliu atžvilgių Susana padėjo W. Buffettui tapti tokiu vyru, koks jis yra dabar: ji pažadino jo susidomėjimą pilietinėmis teisėmis, feminizmu, paskatino jį tapti viešesniu asmeniu bei paaukoti daugiau savo turimų pinigų.

Remiantis dokumentiniu filmu, nors jie niekada neišsiskyrė, o Susana išsikėlė iš Omahos, buvę sutuoktiniai išliko labai artimi, rašoma „cnbc.com“. Ji taip pat paskatino W. Buffetto santykius su Astrida Menks, kurią jis vedė Susanai mirus. (W. Buffettas ir Astrida susituokė 2006 metų rugpjūčio 30 dieną, tą pačią dieną, kai jam suėjo 76 metai, – ir nuo to laiko jau 13 metų yra kartu).

Gatesas sutinka su Buffettu

Pokalbio Kolumbijos universitete metu B. Gatesas, kuris buvo ilgalaikis W. Buffetto draugas, teigė, kad kai kurie draugai gyvenime padeda mums atrasti savo gerąsias puses, todėl verta investuoti laiką į tokias draugystes: „Melisos ir kitų sutiktų žmonių dėka supratau, kad verta investuoti laiką ir pastangas į bendravimą su tais žmonėmis, nes tu visada esi pasiruošęs jiems padėti, o jie tau“, – sakė jis.

B. Gatesas taip pat pakomentavo savo vestuves su Melinda tiesiogiai socialiniame tinkle „Facebook“ transliuotame pokalbyje: „Kartu auginant vaikus kartais jaučiama tam tikra įtampa, – sakė jis, – bet mes esame labai laimingi, nes dažniausiai mūsų požiūris į tam tikrus dalykus sutampa. Mūsų tikslai gyvenime yra labai panašūs“, – skelbė „CNBC Make It.“

Įvairovė yra būtina

Daugeliu atvejų W. Buffetto išminties žodžiai skamba kaip įspėjimai, kuriuos mums duodavo tėvai, siekdami atkalbėti mus susitikti su netinkama kompanija, kai buvome jaunesni, – rašoma „CNBC Make It“.

Asmeninė W. Buffetto draugysčių ir meilės patirtis įrodo, kad žmonės, kuriuos mes įsileidžiame į mūsų gyvenimus, – žmonės, kurie nuoširdžiai mus myli ir mumis rūpinasi, – yra tie, kurie mus paskatina gyventi sėkmingus, laimingus ir prasmingus gyvenimus.

Leidinio „CNBC Make It“ teigimu, mokslininkai nustatė, kad žmonės, kurie užklupus sunkumams jaučia stiprų artimųjų (draugų ir gyvenimo partnerių) palaikymą, yra mažiau linkę sirgti depresija ir patirti socialinę izoliaciją, kuri, savo ruožtu, yra sietina su prastesniais sveikatos rodikliais.

Tai daugiau nei svari priežastis atsižvelgti į W. Buffetto patarimą, apsvarstant savo asmeninių santykių tvirtumą bei užduodant sau šiuos klausimus: Ar žmonės, kurie manimi rūpinasi, tikrai myli mane taip, kai aš juos? Ar jie padeda tapti man geresniu žmogumi?

Kaip B. Gatesas vieną kartą pasakė: „Manau, kad tai geriausias būdas įsivertinti.“

Vertė Inga Bočiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.