Naujienų srautas

Verslas2019.09.05 14:25

Karbauskis: svarstysime siūlymą stabdyti NPD didinimą

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.09.05 14:25

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad prezidento Gitano Nausėdos siūlymas stabdyti neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) kėlimą bus svarstomas.

„Tas pasiūlymas nėra prezidento, jis yra Stasio Jakeliūno pateiktas prieš du mėnesius. Mes tikrai tai svarstysime. Prezidentas pritarė tai pačiai nuomonei kaip ir Jakeliūnas“, – teigė R. Karbauskis.
Parlamentaras Gediminas Kirkilas taip pat patvirtino, kad šį siūlymą ketinama svarstyti.

„Pagal visą biudžetą, tai yra numatyta. Jeigu lėtinti ir to sąskaita gauti papildomus 100 mln. eurų, tai jokių paskaičiavimų nėra, yra tik bendro pobūdžio pasiūlymai. Jeigu jie bus tikrai rimti, tai tikrai svarstysime“, – sakė G. Kirkilas.

Vis dėlto finansų ministras Vilius Šapoka ketvirtadienį sakė, kad dėl prezidento G. Nausėdos siūlymų dar anksti daryti išvadas, tačiau NPD didinimo sustabdymas skaudžiai atsilieptų jaunoms šeimoms.

Trečiadienį G. Nausėda pateikė pasiūlymus Seimui dėl papildomų lėšų, skiriamų socialinei apsaugai. Prezidentas siūlo reikalingas lėšas surinkti mažinant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui, labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas bei lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi