Verslas

2019.09.05 13:25

Šalies urbanistiniame žemėlapyje – Kauno ir Vilniaus dvipolis bei Panevėžio ir Šiaulių partnerystė

Lietuvos urbanistinio žemėlapio centre ateityje turėtų būti ne tik Kauno ir Vilniaus dvipolis, bet ir Panevėžio bei Šiaulių miestų partnerystė, sako aplinkos viceministras Marius Narmontas.

„Labai svarbios Kauno ir Vilniaus bei Panevėžio ir Šiaulių miestų partnerystės. Tai tokie pagrindiniai Lietuvos urbanistinio karkaso centrai, ties kuriais lipdytųsi visa šalies urbanistinė struktūra“, – ketvirtadienį Seime pristatant naujojo Lietuvos teritorijos bendrojo plano (LTBP) koncepciją teigė M. Narmontas.

„Konkuruoti su Minsku, Ryga ar Varšuva vien Vilniaus neužteks. Jeigu norime matytis europiniame kontekste ir turėti pajėgią darbo rinką vien Vilniaus su 0,5 mln. ar 0,6 mln. (gyventojų – BNS) neužteks“, – pridūrė jis.

Pasak M. Narmonto, dabar Lietuvoje renkamasi tarp dviejų alternatyvų – ar toliau plėtoti 10 didmiesčių, ar sukti miestų partnerystės keliu.

„Pirmą kartą planas (LTBP – BNS) taps strateginiu dokumentu, jis bus vienas iš aukščiausių dokumentų. Tai reiškia, kad planuojant tiek biudžeto, tiek ir Europos Sąjungos lėšas, šiais sprendiniais jau reikės vadovautis“, – aiškino M. Narmontas.

Jis taip pat nurodė, kad dėl naujojo LTBP bus keičiami miestų bendrieji planai.

M. Narmonto teigimu, Vyriausybė naują LTBP koncepciją patvirtinti Seimui turėtų pateikti spalio pabaigoje ar lapkričio pradžioje.

Dabar galioja 2002 metais Seimo patvirtintas bendrasis planas.