Naujienų srautas

Verslas2019.09.04 16:34

Mačiulis: siūlymas mažinti NPD dėl išmokų neturi nei loginių, nei ekonominių argumentų

Prezidento Gitano Nausėdos išsakytas siūlymas mažinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) tam, kad būtų padidintos socialinės išmokos, yra nelogiškas ir socialiai nejautrus, sako „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

„NPD nedidinimas reiškia, kad ir toliau minimalų ir šiek tiek daugiau nei minimalų atlyginimą uždirbantys asmenys lieka skurde. Jie, dabar uždirbantys apie 600–700 eurų prieš mokesčius, ypač jei turi bent vieną vaiką, yra santykiniame skurde ir, nemažinant mokestinės naštos per NPD didinimą, reiškia, kad jie lieka dar gilesniame skurde tam, kad kažkur padidintume socialines išmokas“, – trečiadienį laidai „DELFI diena“ sakė N. Mačiulis.

„Aš nematau nei ekonominių, nei loginių argumentų, nei galime tai vadinti socialiniu jautrumu, kad žmonės, patys dirbdami legaliai, mokėdami visus mokesčius, lieka skurde tam, kad mes išspręstume kažkokias socialines problemas“, – pridūrė ekonomistas.

Jis sakė, kad bazinei pensijai padidinti galima ieškoti alternatyvių pajamų šaltinių. Vienas tokių galėtų būti taršos mokestis.
„Bet negalime sakyti, kad iš mažiausiai samdomų darbuotojų paimsime ir duosime tiems, kurie nedirba. Tai nėra gerovės valstybė. Tai yra liūdesio valstybė“, – teigė N. Mačiulis.

G. Nausėda laidoje „DELFI dėmesio centre” teigė, kad siekiama siūlyti NPD didinimą stabdyti, jog būtų gauta daugiau lėšų kitiems dalykams, – pavyzdžiui, spartesniam pensijų kėlimui, nei numato dabartinė indeksavimo formulė.

Tuo metu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad yra priimtas neformalus kompromisinis sprendimas nedidinti NPD tiek, kiek buvo numatyta trejų metų perspektyvoje.

„Mes kalbame apie galimybę šiuo metu 50 proc. didinti (NPD. – ELTA)“, – teigė premjeras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi