Naujienų srautas

Verslas2013.01.25 15:34

Prezidentė: VKEKK galėtų ir turėtų dirbti greičiau

ELTA 2013.01.25 15:34

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) gali ir turi dirbti greičiau ir daugiau rūpintis vartotoju, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) gali ir turi dirbti greičiau ir daugiau rūpintis vartotoju, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Anot jos, net ir galiojant dabartiniams įstatymams, esama galimybių maždaug 2 ct už kubinį metrą sumažinti šilumos kainą.

„Kainų komisija galėtų ir turėtų būti greitesnė, daugiau galvoti apie žmogų ir vartotoją, o ne pasyviai stebėti ginčus tarp atskirų institucijų arba tiesiog pasyviai vykdyti įstatymus. Mes vakar (ketvirtadienį – ELTA) kalbėjome, kad netgi ir esamų įstatymų rėmuose yra gana daug rezervo, jei metodiką pakeistume, gautume apie 2 centus“, – penktadienį žurnalistams sakė D. Grybauskaitė, kuri ketvirtadienį buvo susitikusi su VKEKK pirmininke Diana Korsakaite.

Pasak Prezidentės, jos inicijuoti įstatymai, sudarę galimybes mažesniems šilumos tiekėjams ateiti į rinką, pradėjo realiai veikti.

„Mes jau matome, ypač Kauno apskrityje, atsirandančių alternatyvių šilumos tiekėjų. Ateityje ir šiemet jų padaugės ir Vilniaus rajone. Tai bus konkurencija didiesiems tiekėjams, o tai irgi labai gerai“, – sakė D. Grybauskaitė.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad šilumos kaina priklauso ne tik nuo tiekėjų, bet ir nuo savivaldybių įmonių priežiūros.

„Matome, kad pagrindinės problemos yra tik dviejuose didžiuosiuose miestuose – Kaune ir Vilniuje, kur įmonės prižiūrimos prasčiausiai ir jos yra išnuomotos. Taigi savivaldybių atsakomybė, savivaldybių politikų atsakomybė – pirmiausia galvoti apie žmones, o ne apie tų įmonių pelnus. Matome šimtus milijonų pelnus ir didžiules sąskaitas žmonėms. Tai iš tiesų tiesioginė politikų atsakomybė, kad tokios situacijos nebūtų“, – tvirtino Prezidentė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi