Verslas

2019.09.04 15:05

Prezidentas: „Brexitas“ be susitarimo gali sulėtinti Lietuvos ekonomikos augimą

Saulius Jakučionis, BNS2019.09.04 15:05

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį perspėjo, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) be susitarimo gali sulėtinti Lietuvos ekonomikos augimą.

„Šiuo metu aš neturiu tokios oficialios statistikos arba oficialaus įvertinimo, kokį tai galėtų turėti poveikį, nes viskas labai priklauso nuo scenarijų, nuo konkrečių sąlygų, bet manau, kad tai gali būti matuojama dešimtosiomis BVP procento dalimis“, – žurnalistams sakė G. Nausėda, paklaustas apie „Brexito“ be susitarimo poveikį Lietuvos ekonomikai.

Britų premjeras Borisas Johnsonas žada, kad išves šalį iš ES spalio pabaigoje arba atnaujinus susitarimą su bendrija dėl ateities santykių, arba be jokios sutarties.

Tačiau jis antradienį patyrė smūgį šalies parlamente, kai opozicijos ir dalies valdančiųjų konservatorių balsais buvo nuspręsta perimti „Brexit'o“ kontrolę. Taip atvertos galimybės trečiadienį pateikti projektą, neleidžiantį Jungtinei Karalystei išstoti be susitarimo.

G. Nausėda sakė besitikintis, kad Britanija iš ES pasitrauks sklandžiai, nors dar Lietuva pavasarį pasiruošė „kietajam“ pasitraukimo variantui, kai priėmė kelias dešimtis įstatymų.

„Mes esame pasirengę užtikrinti tiek britų, gyvenančių Lietuvoje, teises, tiek lietuvių, gyvenančių Didžiojoje Britanijoje, teises, kaip ir užtikrinti tam tikrus verslo interesus dvišaliuose ekonominiuose santykiuose“, – kalbėjo prezidentas.

Europos Komisija trečiadienį pareiškė, kad „Brexito“ be susitarimo tikimybė yra išaugusi. ES pareigūnai toliau laikosi pozicijos, kad su Theresa May suderėta sutartis nebus keičiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt