Verslas

2019.09.04 14:56

Skvernelis: žmonės skęsta ne dėl to, kad prisigeria lauko kavinėse

teisininkai abejoja dėl naujų alkoholio vartojimo mažinimo priemonių; atnaujinta 15.25

Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad galima bent metams nukelti įstatymo, draudžiančio nestacionariose lauko kavinėse prekiauti alkoholiu, įsigaliojimą.

Trečiadienį atsakydamas į žiniasklaidos klausimus ministras pirmininkas teigė nenorintis, kad grįžtų laikai, kuomet žmonės į paplūdimius traukė nešini krepšiais, prikrautais alkoholio, girtaudavo, o policijai buvo reiškiamos pretenzijos, kad ji nieko negali padaryti.

„Priemonės, kurios buvo įvestos, davė labai aiškius rezultatus ir apie jų panaikinimą negali būti kalbos. Kalbant apie tai, kas įsigaliotų nuo 2020 metų – žiūriu labai skeptiškai. Manau, kad sprendimas galėtų būti atidėti bent metams laiko, žiūrėti, kaip toliau tvarkomės su šia problema.

Ir jeigu mes sieksime tokių pačių rezultatų, kokius turime šiandien, tai tos priemonės yra labai segmentiškos, poveikiui į problemos sprendimą – minimalios. Tačiau žiūrint į mūsų žmonių gyvenimo kokybę, turizmą, sąmoningumą, tai jos yra neproporcingos. <...> Ne dėl to skęsta žmonės, kad prisigeria lauko kavinėse“ – teigė premjeras.

Kaip pranešta anksčiau, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad dėl lauko kavinių atstumo nuo stacionarių kavinių galima diskutuoti, bet panaikinti prekybos draudimo paplūdimių baruose neplanuojama.

„Tikėtis, kad mes būtume linkę keisti sprendimą dėl paplūdimių ir uždraudimo alkoholio prekybos paplūdimiuose, – tai tikrai nereikėtų to tikėtis“, – „Žinių radijuje“ pabrėžė jis.

Teisininkai abejoja, ar nauji siūlymai dera su alkoholio vartojimo mažinimo priemonėmis

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas skeptiškai vertina vasarą įregistruotas naujas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siekiama atsisakyti anksčiau nustatytų kai kurių prekybos alkoholio apribojimų.

„Svarstytina, ar teikiamos nuostatos dera su Alkoholio kontrolės įstatyme numatytomis alkoholio vartojimo mažinimo priemonėmis, tikslais ir kt.,“ – sakoma išvadoje, kurią pasirašė Teisės departamento direktorius Andrius Kabišaitis.

Taip Seimo teisininkai įvertino Seimo nario Petro Čimbaro siūlymą ilginti alkoholinių gėrimų pardavimo laiką sekmadieniais ir parlamentarės Aušrinės Armonaitės iniciatyvą nuo 2020 m. sausio 1 d. nedrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortuose ir kitose savivaldybių tarybų nustatytose poilsio bei turizmo teritorijose bei paplūdimiuose.

Seimo teisininkai mano, kad dėl šių dviejų įstatyminių iniciatyvų reikėtų atsiklausti Vyriausybės nuomonės.

„Atsižvelgiant į Alkoholio kontrolės įstatyme nustatytą Vyriausybės kompetenciją alkoholio vartojimo mažinimo srityje, manytina, kad dėl šių projektų turi būti gauta Vyriausybės nuomonė,“ – sako A. Kabišaitis.

Seimo Teisės departamentas vertina teisės aktų projektų atitiktį Konstitucijai, įstatymams, teisėkūros principams, teisės technikos taisyklėms ir teikia savo pastabas įstatymų leidėjams.