Verslas

2019.09.04 12:32

„Pigu“ pokyčiai: plečia bendradarbiavimą, kuria naują platformą

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.09.04 12:32

Elektroninės prekybos bendrovė „Pigu“ trečiadienį paskelbė kviečianti vietos verslą prekiauti per Baltijos šalyse įmonės valdomas elektronines parduotuves.

Kaip pranešė „Pigu“, šiuo metu susidomėję potencialūs partneriai kviečiami registruotis e. parduotuvėje „Pigu.lt“, kur galima užpildyti paraišką ir pradėti pokalbį dėl galimo bendradarbiavimo.

Norintys prekiauti pardavėjai turės mokėti mėnesinį mokestį, taip pat – komisinius mokesčius nuo parduotų prekių, priklausomai nuo jų kategorijos. Tiesa, pirmieji prisiregistravusieji pusę metų galės prekiauti be mėnesio mokesčio.

„Supratome, kad nemaža dalis prekybininkų negauna šanso per mus prekiauti, nes bandome atrinkti, kas klientams geriausia, ir turime ribotus resursus komercijos padalinyje. Pamatę šitą apribojimą ir supratę, kad rinkoje yra didžiulis potencialas, nusprendėme sujungti visus prekybininkus mūsų rinkoje su mūsų klientais, suteikdami jiems platformą pardavinėti prekes mūsų klientams. Taip eliminuojame apribojimą, kad negalime paimti vieno ar kito prekybininko į savo sistemą“, – trečiadienį žurnalistams sakė „Pigu“ generalinis direktorius Dainius Liulys.

Tiesa, konkrečių investicijų į platformos kūrimą D. Liulys neatskleidė.

„Standartiškai investicijos per metus siekia apie 1 mln. eurų, tačiau tam, kad pasiruoštume, šiemet bendrai investuojame apie porą milijonų eurų“, – kalbėjo D. Liulys.

Anot jo, platformoje bus pasiūlyta mados prekių, drabužių, avalynės, namų apyvokos, sporto prekių, knygų ir vaistų.
D. Liulys sakė, kad per artimiausius kelerius metus tikimės pritraukti apie 2 tūkst. prekybininkų. Prekybą tikimasi pradėti spalį.
Pasak jo, tą pačią prekę galės pardavinėti keli prekybininkai. Taip asortimentą tikimasi per dvejus metus padidinti 6 kartus. Tiesa, iš pradžių galės prekiauti tik juridiniai asmenys.

„Pigu“ rinkodaros vadovas Ernestas Kačerauskas įvardijo, kad registraciją sudaro keturi etapai – pirmiausia reikia užpildyti formą, kurią bus galima rasti visose „Pigu“ parduotuvėse, tada sudaryti sutartis, suvesti informaciją į sistemą apie prekę, kainą, likučius ir pradėti prekybą.

„Pigu“ grupei priklauso internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ Lietuvoje, „220.lv“ Latvijoje ir „Kaup24.ee“ Estijoje.

Per 2018 metus „Pigu“ apyvarta viršijo 100 mln. eurų. Įmonėje dirba apie 300 darbuotojų.