Naujienų srautas

Verslas2019.09.04 11:33

Žemės ūkio ministerija atsisako „vaučerių“ idėjos, tačiau Skvernelis tvirtina, kad tai – ne pabaiga

atnaujinta 15.14
Lukas Blekaitis, ELTA 2019.09.04 11:33

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad e. kuponų („vaučerių“) sistema bus taikoma, nors Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) trečiadienį Eltą patikino šios idėjos atsisakanti.

„Ministerija neatsisako sistemos. Šis sprendimas priimtas Vyriausybės kolegialiai. Naujas ministras susipažinęs su modifikuotu variantu. Kad šis modelis bus taikomas, tai taip, o kokia apimtimi, tai bus Vyriausybės sprendimas“, – sakė S. Skvernelis.

ŽŪM Eltą trečiadienį patikino atsisakanti „vaučerių“ sistemos.

„Įvertinus tai, kad, norint visiškai įgyvendinti e. kuponų sistemą, kasmet iš valstybės biudžeto reikėtų iki 14 mln. eurų, taip pat atsižvelgiant į neigiamą visuomenės ir socialinių partnerių nuomonę, ŽŪM mano, kad šiuo metu tęsti šį projektą netikslinga“, – teigiama ŽŪM atsakyme Eltai.

ELTA primena, kad žemės ūkio ministras Andrius Palionis yra sakęs, jog jam nėra priimtinas vadinamųjų „vaučerių“ projektas ir kad lėšas būtų galima panaudoti efektyviau.

Pernai lapkritį Vyriausybė buvo pritarusi vadinamajam kainų mažinimo planui, kurio viena iš priemonių – įvesti elektroninius maisto kuponus, kuriais būtų leista naudotis šeimoms, turinčioms ikimokyklinio amžiaus vaikų, o teisę parduoti turėtų verslininkai, dalyvaujantys trumpojoje maisto tiekimo grandinėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi