Verslas

2019.09.03 19:36

„Standard and Poor's“: Dubajaus ekonominis nuosmukis tęsis iki 2022-ųjų

ELTA2019.09.03 19:36

Dubajaus ekonomikos sulėtėjimas, prasidėjęs nuo 2014-ųjų, greičiausiai tęsis iki 2022 metų dėl žemų naftos kainų, JAV ir Kinijos prekybos karo pasekmių ir politinio sąmyšio, antradienį paskelbė JAV finansinių paslaugų bendrovė „Standard and Poor's“.

Šią Artimųjų Rytų ekonomiką taip pat paveikė prastesnė nekilnojamojo turto ir turizmo sektorių padėtis, praneša „Standard and Poor's“. Ataskaitoje sakoma, kad Dubajus turi didelę viešąją skolą, siekiančią 136 mlrd. eurų, kurią dalijasi valdžia ir su valdžia susijusios bendrovės.

Praeitais metais Dubajaus BVP paaugo tik 1,94 proc., o tai – žemiausias BVP lygis nuo 2010-ųjų, kai miesto valdžia dar nebuvo atsigavusi po 2008-ųjų pasaulinės finansų krizės.

„Standard and Poor's“ atstovai sakė, kad tikimasi, jog Dubajaus ekonomika šįmet pakils 2,4 proc. dėl pabaigtų projektų, susijusių su tarptautine prekybos paroda „Expo 2020“. Po parodos augimas sulėtės iki 2 proc. ir tęsis iki 2022 metų.

Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos ir mažesnė regioninė paklausa dėl sankcijų kaimyniniam Iranui pristabdys tranzitinę prekybą, kuri yra svarbi Dubajaus ekonomikai, sakoma „Standard and Poor's“ ataskaitoje.
Dubajaus BVP 2013-aisiais buvo pakilęs iki 4,8 proc., kol pradėjo kristi dėl nekilnojamojo turto sektoriaus nuosmukio ir sumažėjusio turistų skaičiaus.

Ši miesto valstybė iki 2020-ųjų kasmet tikėjosi apie 20 mln. turistų, tačiau per pastaruosius dvejus metus turistų skaičius nesiekė 16 mln.

Dubajaus vadovas ir Jungtinių Arabų Emyratų ministras pirmininkas šeichas Mohammedas bin Rashedas pirmadienį suformavo komitetą, kuris reguliuos nekilnojamojo turto pasiūlos perviršį. Per pastaruosius metus Dubajus ėmėsi įvairių būdų, kad pagerintų vietos ekonomiką ir pritrauktų užsienio investicijų, palengvindamas gyvenamųjų vietų ir verslo taisykles.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.