Verslas

2019.09.05 15:16

Lietuvos krepšinio aistruolių dilema – dirbti ar žiūrėti krepšinį?

Žygintas Abromaitis, Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.05 15:16

Lietuvos krepšinio sirgaliai sprendžia dilemą – dirbti ar žiūrėti krepšinį. Kai kurios įmonės suteikė galimybę norintiesiems ramiai stebėti rungtynes, kitur vadovai neprieštaravo, jeigu darbuotojai rezultatą sekė labiau nei darbus. Pasaulio čempionate lietuviai rungtyniaus arba ryte, arba popietę. Barų savininkai sako, kad pasipelnyti turėtų pavykti – tik ne iš alaus, o iš dienos pietų.

Šalin darbus, metas krepšiniui – bent jau tokiomis nuotaikomis gyvena nemažai Lietuvos įmonių. Lietuvą ir Kiniją skiria penkios valandos, tad pasaulio krepšinio čempionato mūšiai prasideda ryte ir vyksta iki popietės.

Antradienio popietę Lietuva susitiko su Kanada, ketvirtadienį – su Australija. Telekomunikacijų bendrovėje, atskirame kambaryje žvilgsniai nukreipti į tai, kaip rinktinės krepšininkai nuo pirmųjų akimirkų išsiveržia į priekį. Rungtynės svarbios.

Galimybę stebėti rungtynes bendrovė suteikė tik tiems, kurie susiderino darbus su vadovais ir gavo jų leidimą.

„Krepšinis vyksta tuo metu, kai dauguma darbuotojų yra ofisuose, tai suteikėme galimybę tiems, kurie nori, gali ir kurie, susiderinę su savo vadovais atskiroje erdvėje, netriukšmaudami kolegoms, kurie dirba būtent žiūrėti visas varžybas, kuriuose žaidžia lietuviai“, – sako Ieva Daugėlienė, „Tele2“ žmogiškųjų išteklių direktorė.

Stebėti lietuvių pasirodymą pasaulio čempionate darbuotojams leido ne viena privati bendrovė. Pavyzdžiui, „Telia“ kiekviename biuro aukšte esančiame televizoriuje įjungė rungtynes. Nemažai valstybės tarnautojų ministerijose popietę taip pat praleido įsikniaubę ne į popierius, o į kompiuterių ekranus. Ministerijų atstovai pabrėžė, kad darbuotojams nedraudžia stebėti rungtynių. Užmesti akį į rezultatą žadėjo ir premjeras.

Tradiciškai sirgaliai palaikyti rinktinės sugūžėjo į barus, kavines. Buvęs krepšininkas, dabar sporto barą Vilniuje valdantis Šarūnas Marčiulionis sako, kad rinktinės galimybės didelės ir komanda gali prasibrauti net iki ketvirtfinalio. Nesiskundžia ir dėl to, kad rungtynės vyksta anksti.

„Kad būtų kiekvieną mėnesį pasaulio čempionatas, tai būtų gerai. Bet koks. Aš manau, jeigu bus patogu, nebus pavargę pagrindiniai žaidėjai, turėtume persiristi į ketvirtfinalį. Aš tikiu“, – tikina Š. Marčiulionis.

Sėkmingas Lietuvos rinktinės žaidimas pasaulio krepšinio čempionate gali virsti rimtu galvosūkiu darbdaviams, nes laukia dar ne vienerios rungtynės.

Žinios. Ukrainos parlamentarai patys balsavo nuo ateinančių metų atsisakyti savo neliečiamybės (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt