Verslas

2019.09.03 16:43

Šiškauskienė: draudimas alkoholiu prekiauti lauko kavinėse yra perteklinis

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.09.03 16:43

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad nuo kitų metų įsigaliosiantis draudimas alkoholiu prekiauti lauko kavinėse pakenks ne tik pajūriui, bet ir Vilniui.

„Kentės ypač Vilnius ir pajūris. Dabar yra gastroturizmo augimas, žmonės keliauja ragauti. Kai nebeleidžiamos degustacijos, uždraustos vietinių vyno, alaus degustacijų reklamos, tai gastroturizmo fone atrodysime liūdnai. Jis – viena labiausiai augančių turizmo rūšių visame pasaulyje. Su tais apribojimais europiniame kontekste atrodysime labai prastai“, – žurnalistams sakė E. Šiškauskienė.

Anot jos, reikėtų atskirti gastroturizmą nuo alkoholizmo problemos.

„Kaip paaiškinti atvažiavusiam vokiečiui, kad jis negali pajūryje išgerti bokalo alaus, arba kempinge atvažiavusiam suomiui, kad mes 40 metrų nutolę nuo kažko, – tai perteklinis reikalavimas. Mes nekalbame, kad Lietuvoje nėra alkoholizmo ir kad tai nėra problema, bet turėtume labai aiškiai atskirti tuos du dalykus“, – teigė E. Šiškauskienė.
ELTA primena, kad nuo 2020 metų šalyje nebeliks nestacionarių alkoholio prekybos vietų, kurioms savivaldybės išduoda atskiras licencijas kurortinio sezono metu. Nuo tų pačių metų alkoholis nebegalės būti parduodamas paviljonuose. Jie bus išbraukiami iš prekybos alkoholiniais gėrimais vietų sąrašo.

Seimas 2017 metais taip pat pritarė Ramūno Karbauskio ir Andriaus Palionio siūlymui nustatyti, kad neterminuota mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencija suteiktų teisę aptarnauti pirkėjus ir lauko sąlygomis ne didesniu kaip 40 metrų atstumu nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos įrengtose aptarnavimo vietose.
Seimo narė Aušrinė Armonaitė siūlo atsisakyti draudimo alkoholiu neleisti prekiauti nestacionarioms kavinėms.
Tuo metu Seimo valdančiųjų „valstiečių“ frakcijos seniūnas R. Karbauskis sako, kad įstatyme dėl prekybos alkoholiu draudimo lauko kavinėse būtų galima nebent peržiūrėti atstumus, tačiau paties draudimo atšaukti neketinama.