Verslas

2015.09.08 13:45

NT rinka pasiruošė studentų antplūdžiui

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 13:45

Statistika rodo, kad būtų nuomos kainos šalyje per ketverius metus išaugo daugiau kaip perpus. Anot ekspertų, tai lėmė auganti ekonomika bei išaugęs dirbančiųjų, ypač jaunimo iki 34-erių metų skaičius.

Statistika rodo, kad būtų nuomos kainos šalyje per ketverius metus išaugo daugiau kaip perpus. Anot ekspertų, tai lėmė auganti ekonomika bei išaugęs dirbančiųjų, ypač jaunimo iki 34-erių metų, skaičius.

Būsto nuomos skelbimų portalų duomenimis, liepą vidutinė nuomojamo būsto kaina sostinėje, palyginus su balandžio mėnesiu, išaugo beveik trisdešimčia eurų. Taip, anot ekspertų, rinka pasiruošė naujų studentų antplūdžiui.

Dabar vidutinė buto nuomos kaina sostinėje siekia 489 eurus. Tiesa, studentų pamėgtuose Baltupių, Žirmūnų, Šeškinės rajonuose galima išsinuomoti dviejų kambarių butą maždaug 100 eurų pigiau.

Anot ekspertų, pastebima tendencija, kad pastaraisiais metais būsto nuomos kainos, ypač sostinėje, nuolat auga. Tai, pasak jų, lemia ne tik kylanti ekonomika, atlyginimai bei kainos, tačiau ir tai, kad nuo 2012-ųjų daugėjo dirbančio jaunimo.

„Sodros“ duomenimis, prieš penkerius metus 92 tūkstančiai jaunuolių iki 34-erių uždirbo bent 580 eurų. Praėjusiais metais tokių žmonių buvo jau beveik 140 tūkst.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.