Verslas

2015.07.28 12:24

L. Linkevičius: Rusijos planas neįsivežti gėlių iš Europos – politinis sprendimas

BNS 2015.07.28 12:24

Rusijos fitosanitarijos tarnybos „Rosselchoznadzor“ planai drausti gėlių importą iš kai kurių Europos Sąjungos (ES) valstybių, taip pat ir Lietuvos, gali būti susiję su politika, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Rusijos fitosanitarijos tarnybos „Rosselchoznadzor“ planai drausti gėlių importą iš kai kurių Europos Sąjungos (ES) valstybių, taip pat ir Lietuvos, gali būti susiję su politika, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Labai daug atsitiktinumų: kai kuri nors šalis parodo principingesnę poziciją kuriuo nors klausimu, atsiranda problemų fitosanitarijos srityje“, – BNS sakė L. Linkevičius.

Jis priminė, jog Nyderlandai su Belgija, Ukraina ir Australija Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje pastaruoju metu aktyviai siūlo įsteigti nepriklausomą tribunolą JT Saugumo Taryboje ir ši idėja „ne visiems patinka“.

„Tuos faktus pateikiu atskirai, bet tarp jų nematyti sąsajos yra sudėtinga, žinant šią patirtį, kad dažnai būna susiejami tie dalykai, kurie vyksta politikoje ir kurie visiškai lyg ir neturėtų nieko bendro“, – sakė ministras.

„Tai tampa liūdna tradicija, tikiuosi, ji bus paneigta. Jei tokių sutapimų ateityje nebus ar bus mažiau, tada niekas ir nedarys tokių paralelių tarp politikos ir tų techninių dalykų“, – pridūrė jis.

Rusijos tarnybos „Rosselchoznadzor“ atstovai prabilo apie planus uždrausti gėlių, užaugintų Nyderlanduose, importą į Rusiją. Taip pat minima, kad importo draudimai gali būti taikomi gėlėms ir augalams iš Vokietijos, Čekijos, Slovakijos, Italijos, Lenkijos, Latvijos, taip pat ir Lietuvos, nes, tarnybos teigimu, šios šalys išduoda sertifikatus „nesaugiai“ produkcijai iš Nyderlandų.

L.Linkevičius taip pat atkreipė dėmesį į Rusijos atstovų iškraipomus faktus apie Lietuvą, tačiau Karaliaučiaus srities gubernatoriaus Nikolajaus Cukanovo viešą pareiškimą, kad Lietuvoje teliko 1,4 mln. gyventojų, ministras įvertino kaip „apmaudžią klaidą“.

„Gubernatoriaus klaida gal tai ir yra klaida. Žmogus tik dukart suklydo sakydamas skaičių. Tikėkimės, kituose aspektuose bus tikslesnis ir ateityje tokių apmaudžių suklydimų nepasikartos“, – antradienį BNS sakė L. Linkevičius.

Lietuvoje, Statistikos departamento duomenimis, birželio mėnesį buvo per 2,9 mln. žmonių.