Verslas

2015.07.28 13:40

K. Trečiokas į skalūnų dujų žvalgybos konkursą žiūri skeptiškai

BNS 2015.07.28 13:40

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas skeptiškai vertina galimybę skelbti naują skalūnų dujų žvalgybos konkursą. Anot jo, naftos ir dujų kainos yra žemos, tad gali neatsirasti norinčiųjų ieškoti dujų Lietuvoje.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas skeptiškai vertina galimybę skelbti naują skalūnų dujų žvalgybos konkursą. Anot jo, naftos ir dujų kainos yra žemos, tad gali neatsirasti norinčiųjų ieškoti dujų Lietuvoje.

„Aš kuo toliau, tuo skeptiškiau žiūriu į poreikį čia žvalgyti“, – spaudos konferencijoje Vilniuje antradienį sakė K.Trečiokas.

Jo teigimu, tai gali būti „tuščias šūvis“, nes paskelbus konkursą, neatsiras norinčiųjų žvalgyti skalūnų.

Ministras aiškino, kad potencialūs investuotojai šiuo metu nesidomi galimu konkursu, nors informacija išplatinta per Lietuvos ambasadas užsienyje.

„Taip, mes išžvalgytume, sužinotume, na, ir kas? Jeigu mes patys už tai nenorime susimokėti, vargu ar atsiras, kad kitas sužinotų. Jis norės tada išgauti, kad investicija atsipirktų. Šiuo metu garantijos, kad atsipirks, nėra didelės ir susidomėjimas nėra didelis“, – aiškino ministras.

K.Trečiokas tikino, kad šiuo metu jis siūlytų susilaikyti nuo konkurso, bet dėl to turėtų apsispręsti vyriausybė.

„Spręsime kolektyviai, nenoriu primesti savo nuomonės“, – teigė jis.

Ministras tikino, kad konkurso skelbimui yra pasirengta – jį skelbti turėtų Geologijos tarnyba: „Aš manau, kad jie neturėtų be kažkokio švilpuko išbėgti į aikštę“.

Vyriausybė gegužę iki keturių mėnesių pratęsė formalų konkurso ieškoti skalūnų naftos ir dujų vakarų Lietuvoje, Tauragės-Šilutės plote, skelbimo terminą. Netrukus po to Geologijos tarnyba turėjo pasirašyti naujo konkurso sąlygas.

K.Trečiokas BNS anksčiau sakė, jog konkurso pradžia pratęsta, kad būtų galima apsitarti su potencialiais investuotojais, o tam reikėtų maždaug 2 mėnesių.

2012 metais skelbtame pirmajame konkurse dalyvavo vienintelė pretendentė – JAV bendrovė „Chevron“, tačiau po metų ji pasitraukė dėl reikšmingų pokyčių Lietuvos mokesčių, teisinėje ir reguliavimo aplinkoje.

Nepatvirtintais duomenimis, išgaunamų skalūnų dujų ištekliai Lietuvoje gali siekti maždaug 100–120 mlrd. kubų.