Verslas

2015.07.28 12:29

Valstybės kontrolė: Turizmo departamentas lėšas leido neefektyviai

BNS2015.07.28 12:29

Ūkio ministerijos valdomas Turizmo departamentas pernai dirbo netinkamai ir neefektyviai išleido 753 tūkst. eurų, pareiškė Valstybės kontrolė (VK).

Ūkio ministerijos valdomas Turizmo departamentas pernai dirbo netinkamai ir neefektyviai išleido 753 tūkst. eurų, pareiškė Valstybės kontrolė (VK).

„Audito metu ministerija ir jai pavaldžios įstaigos geranoriškai atsižvelgė į auditorių pastabas ir įgyvendino jų rekomendacijas. Tačiau kai kurių klaidų ištaisyti nebeįmanoma – pinigai išleisti neracionaliai, nesilaikant teisės aktų. Be to, dėl netinkamos turizmo paslaugų tiekėjų priežiūros yra rizika, kad valstybei gali grėsti žalą patyrusių keliautojų ieškiniai“, – teigiama VK pranešime.

Kontrolieriai nurodė, kad departamentas netikrino kelionių organizatorių, neturėjo rizikų vertinimo sistemos, įmonių konsultavimo tvarkos.

Kontrolieriai taip pat išsakė pastabų dėl kitų Ūkio ministerijos įstaigų, pavyzdžiui, Nacionalinis akreditacijos biuras mokė ekspertus, nors to neprivalo daryti. Be to, ministerija neteisingai atsiskaitydavo su eksporto skatinimo agentūra „Versli Lietuva“ – jai už paslaugas mokėjo ne už faktiškai sugaištą, o už vidutinį laiką – taip esą sumokėta 221 tūkst. eurų.

Pernai po kelių kelionių organizatorių bankrotų ūkio ministras nepratęsė buvusios departamento vadovės Raimondos Balnienės kadencijos. Naująja departamento vadove šiemet sausį tapo Jurgita Kazlauskienė.

Po bendrovių žlugimo buvo pakeistas įstatymas, Turizmo departamentui suteikiant daugiau teisių ir įpareigojimų kontroliuoti kelionių organizatorius.

Pernai žlugo du išvykstamųjų kelionių organizatoriai – „Go Planet Travel“ ir „Fresh Travel“, o šiemet – „Voyage Voyage“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt