Verslas

2019.09.01 11:49

Įsigaliojo nauji Trumpo importo tarifai kiniškoms prekėms

BNS2019.09.01 11:49

Sekmadienį įsigaliojo nauji importo tarifai kiniškoms prekėms, Vašingtonui didinant spaudimą Pekinui, kad šis pasirašytų naują prekybos sutartį. Jie įvesti nepaisant nuogąstavimų, kad nauji tarifai sulėtins Jungtinių Valstijų ir viso pasaulio ekonomikos augimą.

Papildomi 15 proc. tarifai įsigaliojo 4.01 val. Grinvičo laiku (6.01 val. Lietuvos laiku) ir bus taikomi daliai 300 mlrd. JAV dolerių vertės prekių, importuojamų iš Azijos šalies, kuriai iki šiol jie nebuvo taikyti, pranešė JAV prekybos atstovo biuras.

Penktadienį Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pabrėžė, kad tarifų įvedimas nebebus daugiau atidedamas „Jie įsigalioja“, – žurnalistams sakė jis.

Nauji tarifai bus taikomi plataus spektro produktams – nuo maisto prekių iki sporto įrangos, muzikos instrumentų, sportinės avalynės ir baldų, rodo oficialūs prekių sąrašas.

Ekonomistai iš Vašingtone veikiančio Petersono tarptautinės ekonomikos instituto skaičiuoja, kad naujieji tarifai bus taikomi 112 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms.

Prekybinis karas tarp Vašingtono ir Pekino prasidėjo prieš daugiau nei metus. Praėjusią savaitę Jungtinės Valstijos pareiškė, kad iki šių metų pabaigos importo tarifai bus taikomi visoms prekėms iš Kinijos.

Šiuo metu importo tarifai yra taikomi daugiau nei 250 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms, įvežamoms iš Kinijos. Iš viso, remiantis praėjusių metų duomenimis, JAV iš Kinijos importuoja prekių už 540 mlrd. JAV dolerių.

Vašingtono įvesti tarifai paskatino Pekiną imtis atsakomųjų veiksmų. Pekinas pareiškė, kad nuo rugsėjo 1 d. taip pat dalis 75 mlrd. JAV dolerių amerikiečių prekių bus taikomi importo tarifai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.