Verslas

2015.09.08 13:45

„Žalgirio“ stadiono vietoje – verslo kvartalas ir noras atgaivinti dešinįjį Neries krantą

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2015.09.08 13:45

„Žalgirio“ stadionas gyvena paskutines savo dienas. Jau netrukus jis bus nugriautas ir jo vietoje iškils naujas verslo ir administracinis kvartalas.

„Žalgirio“ stadionas gyvena paskutines savo dienas. Jau netrukus jis bus nugriautas ir jo vietoje iškils naujas verslo ir administracinis kvartalas.

Koks jis bus, dar nežinoma, kol kas 5 architektų komandos pateikė savo vizijas. 6,6 ha sklypas aukštyn nuo Sporto rūmų priklauso bendrovei „Hanner“.

6,6 ha ploto sklypas yra tarp Rinktinės ir Šeimyniškų gatvių ir tęsiasi į pietus iki Sporto rūmų teritorijos. Bendrovės „Hanner“ teigimu, čia ketinama sukurti „naują verslo ir administracinį centrą, kuris kol kas neaktyviai lankomą, į miestą neintegruotą teritoriją paverstų naujojo miesto centro dešiniajame Neries krante dalimi“.

„Kai kuriuos atsakymus jau turime“

Kaip tvirtina AB „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis, naujasis verslo ir administracinis centras turėtų būti aukščiausius architektūrinius standartus atitinkantis kvartalas, jame ypatingą dėmesį norima skirti viešosioms erdvėms, kuriomis galėtų naudotis ir centro darbuotojai, ir miestiečiai.

„Kai kuriuos atsakymus jau turime, kai kurių dar ne. Mums labai svarbios viešosios erdvės, gal pavyks, kad šurmulys būtų toks kaip Senamiestyje“, – kalbėjo A. Avulis.

Dalį būsimo centro pastatų galėtų užimti valstybinės institucijos, kitą dalį – viešbučiai ir biurai. Transporto sprendimai taip pat yra vienas prioritetinių klausimų.

„Būtina užtikrinti patogų patekimą į teritoriją bei išspręsti automobilių statymo vietų problemą, tačiau pačioje teritorijoje neturėtų būti tranzitinių pravažiavimų – čia turėtų vyrauti siauros, jaukios gatvės pėstiesiems“, – sakė A. Avulis.

Surengtose kūrybinėse dirbtuvėse, atsižvelgiant į sklypo vietą, miestui svarbius objektus greta (Vilniaus pilių kompleksą, senamiestį, Nerį, Sporto rūmus) bei prioritetą planuoti miesto teritorijas kompleksiškai, nagrinėta platesnė teritorija, apimanti ir būsimojo Kongresų centro (Sporto rūmuose) sklypą, Neries pakrantės fragmentą, taip pat sklypus teritorijos pietrytinėje dalyje, kur projektuojami gyvenamieji kvartalai.

Sporto rūmai taps kongresų centru

Šalia esantys taip pat apleisti Sporto rūmai turėtų tapti Kongresų centru, Vyriausybė ketina išpirkti pastatą iš „Šiaulių banko“, kuriam dabar jis priklauso. Tad šios teritorijos turėtų sudaryti vieningą kompleksą.

Tiesa, ne visiems idėja griauti „Žalgirio“ stadioną patinka. Į kūrybinių dirbtuvių aptarimą atėjo ir keli piketuotojai su nedideliais plakatais, kuriuose puikavosi užrašai: „Žalgirio“ stadionas privalo išlikti“ ir pan.

„Sveikintina, kad svarstant vieno sklypo užstatymo galimybes, atsižvelgiama į visą teritoriją, jos visuomeninę reikšmę, joje esantį istorinį palikimą – žydų kapines bei jau parengtas gretimų sklypų užstatymo vizijas“, – sakė Vilniaus miesto vyriausias architektas Artūras Blotnys.

Kūrybinėms dirbtuvėms pasiūlymus pateikė 5 architektų komandos: „Komanda „G“ (komandos vadovas arch. G. Čaikauskas), UAB „Eventus Pro“ (Sigito Sparnaičio ir Vytenio Gerliako architektūros studija), studija „PuPa“ (komandos vadovas arch. T. Jonauskis), „Ambraso architektų biuras“ (komandos vadovas arch. A. Ambrasas), UAB „Sweco Lietuva“ (komandos vadovas arch. M. Pakalnis).

Tačiau šie pasiūlymai yra daugiau vizijos, kaip galėtų teritorija atrodyti, bet visai nereiškia, kad vienas iš projektų bus įgyvendintas toks, koks yra pasiūlytas dabar.

Šiai teritorijai tarp Šeimyniškių, Rinktinės g. ir Neries upės 2008 m. jau buvo rengiamas architektūrinis-urbanistinis konkursas. Tuomet pagal konkursą laimėjusio projekto („a.s.a. Sigito Kuncevičiaus projektavimo biuras“) sprendinius rengtas detalusis planas. Dabar rengtose kūrybinėse dirbtuvėse siūlyta pažvelgti į šį sklypą, bet nekeičiant jo detaliojo plano sprendinių.

Populiariausi

Gitanas Nausėda apsilankė LNM

Verslas

2021.04.16 12:45

Šimonytė: nežinau, su kuo kalbėjo prezidentas, bet EK priekaištų dėl Ekonomikos gaivinimo plano Lietuvai neturi

EK: rengiant planą būtina tartis su socialiniais partneriais; atnaujinta 15.24