Verslas

2019.08.30 10:07

Žemės ūkio ministerijos Kaune idėjai nelemta išsipildyti? SBA įmonė traukiasi iš konkurso

atnaujinta 10.46
LRT.lt2019.08.30 10:07

SBA grupės įmonė „BEI Capital“ atsiėmė paraišką iš Žemės ūkio ministerijos organizuoto konkurso dėl patalpų nuomos Kaune. Apie tai ministerijai pranešta penktadienį, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Kaip sakoma pranešime, bendrovė visą dėmesį ir energiją sutelks į privataus sektoriaus klientus, kurių nemaža dalis pretenduoja į ministerijai numatytas verslo centro BLC patalpas šalia atnaujinamos Vienybės aikštės miesto centre.

„Gerokai išaugus neapibrėžtumui ir dėl sutarties pasirašymo atidėliojimo kylant projekto įgyvendinimo rizikoms, priėmėme sprendimą iš Žemės ūkio ministerijos konkurso pasitraukti. Visą energiją nukreipsime darbui su privačiais klientais, kurie šiuo metu ypač aktyviai domisi galimybe įsikurti verslo centre BLC ir pretenduoja į tas pačias patalpas, kurias buvome numatę ministerijai. Neabejojame, kad miesto širdyje esantis patrauklus verslo centras bus užpildytas kitais nuomininkais“, – sako Žemės ūkio ministerijos organizuotą konkursą laimėjusios „BEI Capital“ vadovas Lionginas Šepetys.

Pasak jo, versle, kaip ir kitose srityse, laikas ir partnerio prognozuojamumas yra didžiulės vertybės, o šiame projekte nesant aiškumo ir tvirto apsisprendimo kasdien augo potencialių nuostolių tikimybė, kurios bendrovė nebegalėtų toleruoti.

Verslo centrą BLC Kauno centre plėtoja SBA nekilnojamojo turto inovacijų bendrovė „Urban Inventors“. Šiuo metu bendrovė baigia statyti BLC2 ir rekonstruoja šalia jo esančią Vienybės aikštę, kurios architektūrinė koncepcija Vokietijos dizaino tarybos apdovanojimuose pripažinta geriausia „Miesto erdvės“ kategorijoje. Į visą BLC ir Vienybės aikštės kompleksą SBA grupė investavo 40 mln. eurų.

SBA grupė yra viena didžiausių šalyje, veikianti nekilnojamojo turto, investicijų valdymo, baldų gamybos ir tekstilės srityse. Be BLC verslo centro Kaune, SBA NT inovacijų bendrovė „Urban Inventors“ Vilniuje plėtoja verslo slėnį „Green Hall“, Klaipėdos rajone vysto SBA Technologijų ir inovacijų parką, planuoja naujus NT projektus Kaune, H. ir O. Minkovskių g. esančiame sklype.

Ministerija šios situacijos nekomentavo.

„Ministro įsakymu sudaryta darbo grupė iki rugsėjo 6 dienos turi pateikti savo išvadas dėl Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauno miestą tikslingumo ir pagrįstumo. Ministras laukia šių išvadų ir tik tada pateiks komentarus šia tema“, – komentare BNS nurodė ministerija.

Ketvirtadienį ministerijos persikėlimui į Kauną vadovaujanti Vitalija Zumerienė taip pat pasiprašė atleidžiama. Pasak jos, projektas turi „daugybę neapibrėžtumų ir interesų“.

Premjeras Saulius Skvernelis ir valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis trečiadienį teigė, kad Žemės ūkio ministerija bus iškelta į Kauną, nepaisant A. Palionio sukurtos darbo grupės.

Ministerijos perkraustymu yra suabejojęs ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt