Verslas

2019.08.29 18:01

Latvijai sumažinus alkoholio akcizą pasienio parduotuves vėl užplūdo lietuviai

pasienio verslas pajautė sumažėjusius pardavimus
Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.29 18:01

Latvija mėnesio pradžioje sumažino alkoholio akcizą, tad jau kuris laikas prie pasienio parduotuvių būriuojasi automobiliai lietuviškais numeriais.

Jų ypač daug vakarais ir sekmadieniais, kai Lietuvoje alkoholiu prekiauti draudžiama. Netrūksta ir aštuoniolikmečių, kuriems parduoti svaigiuosius gėrimus Lietuvoje neleidžia įstatymas. Lietuviai verslininkai skundžiasi, kad krito ne tik svaigalų, bet ir maisto produktų pardavimai.

Pastebi kainų skirtumus ir peikia lietuvišką įstatymą

Kelyje nuo Joniškio iki Elėjos pirmyn – atgal zujančius automobilius galima matyti kasdien. Srautas ypač padidėjo dėl pigesnio alkoholio Latvijos pasienyje ieškančių lietuvių. Jau pirmosios kaimo krautuvėlės aikštelėje matyti, kad daugumos automobilių numeriai lietuviški.

Iš specializuotos parduotuvės pirkėjai išeina netuščiomis – perka ne tik po kelis butelius, bet ir po kelias svaigiųjų gėrimų pakuotes.

„Alus, jo. Ir degtinė šiaip, žiūrint kokia. Euru, pusantro euro pigesnė“, – žurnalistams sako prekybos tinklo Latvijoje pirkėjas iš Lietuvos.

„Pigiau. Šitoks pas mus 3,80, o čia 2,99 euro“, – teigia kitas.

Latvijoje svaigalai pigo nuo rugpjūčio, kai 15 procentų buvo sumažintas alkoholio akcizas. Daugiausiai pirkėjų iš Lietuvos sulaukiama vakarais ir sekmadieniais po pietų, kai mūsų šalyje jau nebegalima įsigyti alkoholio.

„Galbūt mes visai šiandien nenorėjome gerti. Bet yra tokie įstatymai, tai gal norėsim po 15 valandos arba po 20 valandos vakaro“, – su ironija apie lietuvišką alkoholio įstatymą kalbėjo moteris.

Lietuviškas verslas pajautė sumažėjusį klientų srautą

To netruko pastebėti ir Lietuvos verslininkai, tikinantys jau seniai pajutę sumažėjusias pardavimų apimtis. Joniškio prekybininkai neslepia, kad Latvijos pasienyje įsikūrusios parduotuvės daro didelę žalą jų verslui.

„Jaučiasi, kad sumažėję klientų srautas, ypač vasaros sezonu. Visi važiuoja į Latviją. Čia iki Latvijos mums 16 km, tai tikrai jaučiame. Aišku, alkoholis yra uždraustas, tai tas jaučiasi ir maistas, nes dažniausiai iš pajūrio važiuodami, ypač joniškiečiai, sustoja į prekybos centrus“, – sako vietos verslininkas.

Dar daugiau alkoholio turistų Latvijos pasienio parduotuvės tikisi sulaukti šį sekmadienį – rugsėjo pirmąją, kai Lietuvoje visai nebus prekiaujama svaigalais. Netrūksta ir jaunimo – mat kaimyninėje šalyje alkoholis parduodamas sulaukusiems 18.

Žinios. Žinios. Lietuvoje kuriasi naujas politinis judėjimas: partija ketina dalyvauti kitų metų Seimo rinkimuose, o steigiamąjį suvažiavimą šauks sausį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.