Verslas

2019.08.29 14:14

Vasiliauskas atkirto Jakeliūnui: savo pasisakymuose nematau nieko blogo

Jonas Deveikis, LRT.lt2019.08.29 14:14

Europarlamentaras Stasys Jakeliūnas pareiškė, kad kreipsis į Europos Centrinį banką (ECB) dėl Lietuvos banko (LB) vadovo Vito Vasiliausko veiksmų krizės tyrimo metu. V. Vasiliauskas portalui LRT.lt teigė, kad tokią teisę jis turi, tačiau nesijaučia padaręs nieko blogo. 

Ketvirtadienį spaudos konferenciją surengęs buvęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas, europarlamentaras S. Jakeliūnas minėjo, kad dėl Lietuvos banko vadovo V. Vasiliausko veiksmų ir pasisakymų apie parlamentinį krizės tyrimą, kreipsis į ECB, taip pat į šalies prezidentą Gitaną Nausėdą.

V. Vasiliausko pasiteiravus, kaip jis vertina tokią S. Jakeliūno iniciatyvą, LB vadovas atsakė, kad tokią teisė politikas turi, tačiau atmeta bet tokią tikimybę, jog tyrimo metu jis elgėsi netinkamai.

„Visų pirma, jis turi tokią teisę. Visų antra, aš savo pasisakymuose nematau nieko blogo. Visų trečia, tyrimas dar nėra baigtas. Ketvirta, aš atmetu bet kokias pono Jakeliūno insinuacijas dėl trukdymo parlamentiniam tyrimui“, – sako V. Vasiliauskas

Jis mini, kad su būsima ECB vadove Christine Lagarde bendrauja jau nuo 2013 metų bei teigia nemanantis, kad ji yra ką nors girdėjusi apie S. Jakeliūno inicijuotą parlamentinį krizės tyrimą.

„Labai abejoju“, – trumpai atsakė V. Vasiliauskas.

Jo pasiteiravus, ar nesijaučia, kaip teigė S. Jakeliūnas, „moraline prasme pakenkęs ECB“, V. Vasiliauskas patikino, kad savo pareigas atlieka sąžiningai ir profesionaliai.

„Moraline prasme aš manau, kad ponas Jakeliūnas užsiima finansų archeologija. Nesijaučiu niekam pakenkęs. Aš tikrai sąžiningai ir profesionaliai atlieku savo pareigas. Jas atlikdavau ir praeityje, atlieku dabar ir atliksiu ateityje“, – sako V. Vasiliauskas

Išvados bus pateiktos rudenį

Biudžeto ir finansų komitetas atliko tyrimą, kuriuo buvo siekiama ištirti, kokią įtaką Lietuvos viešųjų finansų būklei 2009–2010 metais ir vėliau turėjo 2005–2008 metais vykdyta prociklinė biudžeto politika. Tyrimo metu aiškintasi, ar krizės metu Vyriausybė turėjo galimybių skolintis iš tarptautinių institucijų pigiau, negu tai darė 2009–2012 metais. BFK taip pat tirta, kokią įtaką 2009–2010 metų krizei Lietuvoje turėjo šalyje veikiančių stambiųjų komercinių bankų skolinimo politika ir sprendimai.

S. Jakeliūnas anksčiau teigė, kad Lietuvos banko (LB) vadovas V. Vasiliauskas visam LB kolektyvui menkinamai atsiliepė apie parlamentinį tyrimą, taip nuteikdamas prieš jį. Be to, S. Jakeliūnas tvirtino, kad LB, prižiūrėdamas finansų sektorių, per krizę esą neužtikrino, kad skolinęsi žmonės nepermokėtų dėl manipuliacijų VILIBOR indeksu, keičiant paskolų sutartis iš litų į eurus.

Išvadas dėl BFK atlikto Parlamentinio krizės tyrimo Seimas turės priimti iki 2019 metų spalio 31 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.