Verslas

2019.08.29 10:24

Ministras: Šeimos kortelių turėtojai gaus nuolaidas viešajam transportui

Dainora Karklytė, ELTA 2019.08.29 10:24

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako, kad su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu yra diskutuojama dėl galimybės į Šeimos kortelės paslaugų sąrašą įtraukti ir nuolaidas autobusų bei traukinių bilietams.

Vis dėlto J. Narkevičius neslepia, kad šiais metais tai įgyvendinti būtų sunku, tačiau, pabrėžė jis, siekis yra įvesti nuolaidas keleivių pervežimo paslaugoms Šeimos kortelės turėtojams kuo greičiau.

„Šiandien su Latvija, su Kelių direkcija ir kitais kalbuosi apie konkretumus. (…) Nėra numatyto rezervo arba lėšų lengvatoms, tai dėl šito klausimo dabar dirbu ir stengsimės, kad ir geležinkelis, ir kelių transportas galėtų turėti tokias galimybes“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė J. Narkevičius.

Kitų metų biudžetui ruošiami pasiūlymai, siekiant įtraukti transporto nuolaidas į šeimos kortelės paslaugas, sako susisiekimo ministras.

„Siekiame, kad ta galimybė būtų iki sausio, bet tikimybė čia yra maža. Bet tai yra siekis ir darbas, išanalizavimas visų galimybių. (…) Su kolega Kukuraičiu tą temą gvildename ir bendrai ruošiame pasiūlymus biudžetui“, – kalbėjo J. Narkevičius.

Jo teigimu, jis jaučia ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio palaikymą bei siekia įgyvendinti visus nustatytus tikslus.

„Palaikymas premjero yra. Ne tik palaikymas, bet galbūt ir užduotis yra spręsti tą temą, nes ji yra Seime patvirtinta, yra Vyriausybės programoje, yra politinė nuostata. Taigi, mes kaip vykdytoja, turime organizuoti procesą, kad atsirastų tokios galimybės. Ties tuo ir dirbame“, – sakė J. Narkevičius, pridūręs, kad tai kitų metų biudžetui galėtų atseiti apie 5 mln. eurų.

Kokio dydžio nuolaidos transporto paslaugoms būtų suteikiamos Šeimos kortelių turėtojams, ministras kol kas įvardinti negalėjo.

Kaip ELTA rašė jau anksčiau, trečiadienį į šeimų namus iškeliavo pirmosios vardinės Šeimos kortelės. Iš viso, SADM duomenimis, prašymus Šeimos kortelei užpildė apie 6600 gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų.

Šeimos kortelių turėtojai jau nuo rugsėjo galės pradėti naudotis įvairių įmonių suteikiamomis nuolaidomis prekėms, paslaugoms bei renginiams.

Šeimai išduodama viena nemokama kortelė – ja galės naudotis visi asmenys šeimoje, kurių vardai ir pavardės nurodyti ant kortelės. Remiantis įstatymu, Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos.