Verslas

2019.08.29 10:12

Išduotos dvi naujos elektroninių pinigų įstaigos licencijos

ELTA2019.08.29 10:12

Lietuvos banko valdyba išdavė dvi naujas elektroninių pinigų įstaigos licencijas bendrovėms „SumUp EU Payments“ ir „Goopal Pay“. Jas turėdamos bendrovės galės savo klientams teikti elektroninių pinigų leidimo (ir išpirkimo) ir tam tikras mokėjimo paslaugas.

Elektroninių pinigų įstaigos licenciją gavusi „SumUp EU Payments“ ketina teikti analogiškas mokėjimo paslaugas, kurias jau teikia „SumUp“ grupei priklausanti bendrovė „SumUp“ Payments Limited, Jungtinėje Karalystėje turinti elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Grupė siūlo mobiliąją mokėjimų programėlę su kortelių skaitytuvu, teikiančiu galimybę telefonus ir planšetes naudoti kaip mokėjimo kortelių terminalus ir minimaliomis išlaidomis priimti iš klientų kortelių mokėjimus, kurie kitu atveju būtų nuostolingi.

„SumUp EU Payments“ tiesioginis akcininkas, valdantis 100 proc. įstaigos akcijų, yra „SumUp Holdings“ Luxembourg (Liuksemburgas).

Pasak kitą elektroninių pinigų įstaigos licenciją gavusios „Goopal Pay“ steigėjų, iš pradžių jos pagrindiniai klientai turėtų būti Europos Sąjungoje veikiančios mažosios ir vidutinės įmonės, kurias yra įsteigę Kinijos verslininkai ar kurios yra susijusios su tos šalies rinka. Numatoma paslaugas teikti ir Kinijos studentams, imigrantams bei turistams.

„Goopal Pay“ tiesioginis akcininkas yra Kinijoje mokėjimų sprendimus siūlanti bendrovė China Binary Sale Technology Limited, ji yra viešai kotiruojama Honkongo vertybinių popierių biržoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt