Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Lietuvos pienininkai tikisi bendradarbiauti su Kinija

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas tikisi, kad derybos su Kinija dėl pieno produktų eksporto bus rezultatyvios.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas tikisi, kad derybos su Kinija dėl pieno produktų eksporto bus rezultatyvios.

Į Lietuvą atvykę Kinijos ekspertai pirmadienį ir antradienį tikrins pieno įmones bei aiškinsis, kokios yra galimybės importuoti lietuviškus pieno produktus. Pasak Jono Miliaus, domėtis Kinijos rinka Lietuva pradėjo prieš ketvertą metų ir yra atlikusi nemažai paruošiamųjų darbų.

„Esame užpildę įvairius klausimynus. Į kinų kalbą išvertėme apie 300 puslapių produktų aprašymų. Esame paruošę visas pagrindines įmones, bet pirmiausia siūlysime dvi – Kauno pieninę ir „Marijampolės pieno konservus“. Mūsų produktai tikrai kokybiški. Vežame net į Japoniją, Jungtines Amerikos Valstijas ir neturėjome jokių priekaištų dėl kokybės. Šiuo metu tiek gyvūninės, tiek negyvūninės kilmės produktus vežame į daugiau kaip 150 valstybių“, – LRT RADIJUI nurodo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas J. Milius.

Daugiausia problemų pieno ūkyje kilo, kai prieš metus Rusija uždarė savo pieno rinką Europos Sąjungos šalims.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi