Naujienų srautas

Verslas2019.08.27 12:53

Smulkiems Lietuvos verslams – 10 mln. eurų mikrokreditų

BNS 2019.08.27 12:53

Smulkieji verslininkai galės gauti iki 25 tūkst. eurų mikrokreditus – tai numato Europos investicijų fondo (EIF) pasirašyta sutartis su Lietuvoje veikiančia nebankinio finansavimo sprendimų kompanija „Vilnius factoring company“.

Numatoma, kad „Vilnius factoring company“ iš viso išduos iki 10 mln. mikrokreditų, kuriems suteikiama EIF garantija, teigiama Europos Komisijos (EK) pranešime.

Pasak už užimtumą, socialinius reikalus, gebėjimus ir darbo jėgos mobilumą atsakingos Europos Komisijos narės Marianne Thyssen (Marijanos Taisen), ES suteikus tokią paramą, finansavimą galės gauti daugiau smulkiųjų Lietuvos verslininkų.

„Gautos lėšos jiems leis pradėti arba plėsti verslą, sukuriant daugiau darbo vietų ir galimybių vietos lygmeniu“, – pranešime sakė M. Thyssen.

EK teigia, kad palyginti su tradiciniais bankiniais šaltiniais, šiuo atveju finansavimo sąlygos yra ne tokios griežtos, be to, taikomi gerokai mažesni užtikrinimo priemonių reikalavimai.

Gautas lėšas galima investuoti tiek į kompanijos apyvartinį kapitalą, tiek ir į verslo plėtrą.

Mikrokreditai teikiami smulkiesiems ūkininkams ir įmonėms, turinčioms ne daugiau kaip 9 darbuotojus. Metinė įmonės apyvarta ir balanse turimo turto vertė turi neviršyti 2 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi