Verslas

2019.08.27 10:15

Mačiulis: pasaulio ekonomikoje įtampa yra didžiausia nuo 2009 metų

Kitais metais pasaulio ekonomikos augimas bus lėčiausias nuo 2009-ųjų, o Lietuvos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti iki 2 proc. Tiesa, nuosmukio tikimybė išlieka nedidelė, sako „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Jo teigimu, daugelis išankstinių indikatorių, rodančių pramonės ir eksporto tendencijas, nukrito į žemiausią lygį nuo 2009 metų.

„Swedbank“ ekonomistai sumažino 2020 metų pasaulio ekonomikos prognozę, tačiau mano, kad išlieka nemaža ir prastesnės situacijos rizika. Vokietijai ekonomistai prognozuoja 0,2 proc. siekiantį augimą – jos ekonomika, kaip ir kai kurių kitų didelių pramoninių valstybių, gali pasinerti į trumpalaikę recesiją.

„Ženklų apie tai, kad pasaulio ekonomikoje ir finansų rinkose įtampa yra didžiausia nuo 2009 metų yra gana daug, ir kai kurie rodikliai atrodo blogiau nei 2008 metų krizės išvakarėse. Kinijos ekonomikos augimas lėčiausias per pastaruosius 30 metų.

Matome tai, kad šiuo metu beveik 30 proc. visų pasaulyje išleistų obligacijų prekiaujama su neigiamu pajamingumu – investuotojai taip nerimauja dėl ateities, kad nusprendžia pinigus nukreipti į tokius vertybinius popierius, kad garantuotai gaus neigiamą grąžą, jei juos laikys iki jų išpirkimo“, – žurnalistams antradienį sakė N. Mačiulis.

„Swedbank“ ekonomistai taip pat prognozuoja, kad JAV Federalinių rezervų sistema ir Europos centrinis bankas šių metų rugsėjį dar labiau mažins bazines palūkanas.