Naujienų srautas

Verslas2019.08.27 08:47

Nausėda įvertino Palionio veiksmus dėl ŽŪM perkėlimo į Kauną

LRT.lt, BNS 2019.08.27 08:47

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda įvertino naujojo žemės ūkio ministro Andriaus Palionio veiksmus dėl Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną.

Prezidentas feisbuke rašo, kad „ministro A. Palionio pastangos įvertinti ŽŪM perkėlimo į Kauną naudą yra sveikintina pozicija“.

„Išsivysčiusios valstybės prieš pradėdamos vykdyti tokias reformas ir siekdamos priimti teisingus sprendimus visada įvertina tiek projekto naudą, tiek jo trūkumus. Džiugu, kad Lietuva perima gerąją Vakarų šalių patirtį“, – rašo prezidentas.

Primename, kad A. Palionis pirmadienį paskelbė sudaręs darbo grupę, kuri įvertins ŽŪM perkėlimo į Kauno miestą tikslingumą ir pagrįstumą.

Darbo grupė savo išvadas ministrui pateiks iki rugsėjo 6 dienos, skelbia ministerija.

Į darbo grupę įtraukti ŽŪM specialistai, Viešųjų pirkimų tarnybos ir Turto banko atstovai, ŽŪM darbuotojų profesinės sąjungos atstovas, grupei vadovus ŽŪM Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus vedėjas Jurijus Kornijenka.

Praėjusią savaitę ministerija oficialiai pakvietė rugsėjo 10 dieną ŽŪM patalpų nuomos konkurso laimėtoją koncerno SBA įmonę „Bei Capital“ pasirašyti sutartį. Anksčiau ŽŪM sutartį su laimėtoju žadėjo pasirašyti iki rugpjūčio 26 dienos.

Už 4,2 tūkst. kvadratinių metrų ploto patalpas su 280 darbo vietų K. Donelaičio gatvėje ministerija per mėnesį mokėtų 81,2 tūkst. eurų (su PVM), o per penkerius metus – 4,9 mln. eurų.

A. Palionis yra sakęs, kad nepritaria ministerijos perkėlimui į Kauną.

Perkraustymu yra suabejojęs ir prezidentas Gitanas Nausėda, tam nepritaria ūkininkų organizacijos, kai kurie Seimo nariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi