Verslas

2019.08.26 13:40

Sutartį dėl ŽŪM perkėlimo į Kauną žada pasirašyti rugsėjį

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.08.26 13:40

Sutarties pasirašymas dėl Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną atidėtas iki rudens, Eltą patikino ministerija.

„Oficialiais duomenimis, sutarties pasirašymas nukeltas iki rugsėjo 10 d.“, – rašoma Eltai atsiųstame ŽŪM komentare.

Kaip praeitą savaitę rašė portalas vz.lt, biurų nuomos konkursą laimėjusi koncerno SBA antrinei bendrovei priklausanti įmonė „Bei Capital“ teigė, kad yra linkusi sutarties pasirašymo laukti dar savaitę.

Portalo teigimu, naujasis žemės ūkio ministras Andrius Palionis teigia, kad sutartį turėtų pasirašyti ministerijos kancleris, tačiau jo šiuo metu nėra.

ELTA primena, kad tikslas išnagrinėti ŽŪM perkėlimo į Kauną galimybes buvo numatytas Vyriausybės programoje. Ją norėta perkelti kartu su pavaldžiomis organizacijomis, tačiau, joms pasipriešinus, šios minties laikinai atsisakyta.

ŽŪM teigia, kad ministerijos perkėlimas sudarys galimybes peržiūrėti nusistovėjusias valdymo tvarkas ir procedūras, o procesų efektyvinimas turėtų sutaupyti apie 500 tūkst. eurų valstybės lėšų per metus.

ŽŪM skaičiavimais, ministerijos perkėlimas į Kauną atsieis per 1 mln. eurų, o atsipirkti turėtų per 5-6 metus. Planuojama, kad visa ministerija į Kauną bus perkelta kitąmet. Tiesa, perkėlimą kritikuoja kai kurie ekonomistai, ūkininkai ir ŽŪM pavaldžių įmonių darbuotojai.

A. Palionis taip pat teigė nesąs ŽŪM perkėlimo į Kauną idėjos šalininkas, tačiau galutinio sprendimo dėl institucijos perkėlimo dar nepriėmęs.