Naujienų srautas

Verslas2019.08.26 12:37

Profesinės sąjungos perspėja dėl darbdavių: vengia suteikti studentams priklausančias mokslo atostogas

Profesinės sąjungos sako, kad dalis darbdavių dirbantiems studentams nesuteikia Darbo kodekse numatytų mokymosi atostogų. Šiomis atostogomis gali pasinaudoti egzaminams arba baigiamajam darbui besiruošiantys studentai. Darbdaviai problemą pripažįsta ir sako, kad daliai įmonių tokios atostogos tiesiog nenaudingos.

Anot šalies maistininkų profsąjungos vadovės Gražinos Gruzdienės, dalis įmonių dirbančius studentus spaudžia neimti oficialių atostogų, o už laiką, praleistą mokantis, prašo dirbti viršvalandžius: „Praktiškai yra psichologinis spaudimas. Per mažai žmonių yra priimtų dirbti.“

Darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas problemą pripažįsta. Anot jo, dalis bendrovių mano, kad dirbantis studentas įmonei yra našta.

„Jie žiūri į žmones, kurie studijuoja, kad jie yra netektis. Jie įmonei nesukuria vertės, dėl to sumažėja finansiniai srautai“, – sako D. Arlauskas.

Darbo teisės advokatas Tomas Bagdanskis ginčus su darbdaviu rekomenduoja spręsti geranoriškai susitariant dėl mokymosi atostogų tvarkos.

Studentai prieš kiekvieną egzaminą gali išeiti 3 dienų mokymosi atostogų, o rašantys baigiamąjį darbą gali ilsėtis visą mėnesį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi