Naujienų srautas

Verslas2019.08.23 14:07

„Eesti Energia“ per Klaipėdos SGD terminalą įsiveš „Novateko“ dujų

BNS 2019.08.23 14:07

Estijos valstybinis energetikos koncernas „Eesti Energia“ per Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą rugsėjį įsiveš didžiausios privačios Rusijos dujų bendrovės „Novatek“ dujų. Tai BNS patvirtino Estijos bendrovė.

„Taip, mes perkame iš „Novateko“, – penktadienį BNS komentavo „Eesti Energia“ atstovas Priitas Lutsas (Pritas Lutsas).

Estijos koncerno teigimu, iš pradžių užsakytas nedidelis SGD krovinys, nes bendrovė išbando darbą per terminalą.

„Svarbiau už kiekį yra tai, kad mokomės naudotis terminalu. Antra, mes iškart sunaudojame patiektas dujas, tad nėra papildomų saugojimo kaštų. Kiekis buvo optimalus atsižvelgiant į įvairias sąlygas terminale (...). Turime planų pasiekti didesnius kiekius ateityje“, – sakė P. Lutsas.

Ketvirtadienį terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ pranešė, kad „Eesti Energia“ tapo ketvirtąja terminalo kliente.

Pasak „Klaipėdos naftos“, „Eesti Energia“ užsisakė 0,061 teravatvalandės (TWh) SGD išdujinimo pajėgumų, arba apie 10 tūkst. kubinių metrų SGD – tai vienas nedidelis dujovežis. Tokie paprastai kursuoja iš Vysocko, kur yra „Novateko“ gamykla.

„Novatek“ dujų daugiausia importuoja Jonavos trąšų gamintoja „Achema“, po vieną krovinį šiemet atsivežė „Lietuvos energijos“ įmonė „Lietuvos energijos tiekimas“ (pirko per tarpininką) ir žaliavų prekybos grupės „Imlitex Holdings“ bendrovė „Imlitex“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi