Verslas

2015.09.08 13:45

Ukraina išvengė techninio nemokumo

ELTA 2015.09.08 13:45

Penktadienį Ukrainos finansų ministro pavaduotojas Artemas Ševalevas pranešė, kad šalis išmokėjo dar vieną 120 mln. JAV dolerių įmoką už euroobligacijas.

Penktadienį Ukrainos finansų ministro pavaduotojas Artemas Ševalevas pranešė, kad šalis išmokėjo dar vieną 120 mln. JAV dolerių įmoką už euroobligacijas.

Penktadienį baigiasi galutinis terminas, iki kurio Ukraina turėjo grąžinti įmokas euroobligacijų savininkams. Iki pat paskutinės akimirkos nebuvo aišku, ar finansiniai įsipareigojimai bus įvykdyti.

Kijevas ne kartą kalbėjo apie ketinimus atlikti skolos privatiems kreditoriams restruktūrizaciją. Savo ruožtu, šie Kijevą įspėjo, kad „bet koks mokėjimo delsimas bus traktuojamas kaip nemokumas ir sukels grėsmę Ukrainos atkūrimui“.

Kijevas siekia įtikinti savo privačius kreditorius iš užsienio restruktūrizuoti 23 mlrd. JAV dolerių skolos dalį. Dar praėjusią savaitę šalies Finansų ministerijos atstovas nurodė, kad Ukraina ir specialusis kreditorių komitetas šiuo klausimu „pasiekė pažangą“ Vašingtone liepos 15 d. vykusių tiesioginių derybų metu.

„Šalys susitarė visą savo dėmesį skirti nesutarimų dėl skirtingų pozicijų sprendimui“, – teigiama Finansų ministerijos pranešime ir nurodoma, kad šią savaitę turi būti surengti papildomi susitikimai. Jų metu norima „kaip galima greičiau galutinai suderinti Ukrainos skolų (tvarkymo) operacijos sąlygas“.

Anot Ukrainos finansų ministrės Natalijos Jaresko, dabar derybų formatas keičiasi – susitikimai virsta „telefoniniais pokalbiais“.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) direktorių valdyba ketina liepos 31 d. surengti susitikimą, kurio metu bus aptariama Ukrainoje susidariusi situacija.