Naujienų srautas

Verslas2019.08.23 10:37

„Deutsche Bank“ – kirtis iš JAV už korupciją: turės sumokėti daugiau nei 16 mln. dolerių

Vokietijos „Deutsche Bank“ sutiko sumokėti daugiau nei 16 mln. dolerių (14,45 mln. eurų), kad bankui būtų panaikinti kaltinimai pažeidus Jungtinių Valstijų antikorupcijos įstatymus.

„Deutsche Bank“ kaltinamas samdęs užsienio šalių pareigūnų giminaičius ir mainais sulaukdavęs verslo pasiūlymų iš tų pareigūnų atstovaujamų valstybinių įstaigų, rašo „Reuters“.

JAV vertybinių popierių ir rinkų komisija (SEC) kaltino „Deutsche Bank“ samdžius nekvalifikuotus Azijos šalių ir Rusijos institucijų pareigūnų giminaičius. Taip buvo pažeidžiamas JAV užsienio korupcinių praktikų įstatymas.
Tiesa, pagal susitarimą tarp SEC ir „Deutsche Bank“, bankas nei patvirtino, nei paneigė kaltinimus.

„Deutsche Bank“ labai padėjo SEC tyrimui ir ėmėsi priemonių, kad pagerintų savo įdarbinimo procesus“, – „Reuters“ atsiųstame komentare teigė „Deutsche Bank“.

SEC taip pat patvirtino, kad bankas ėmėsi priemonių, kad tokie korupcijos atvejai nepasikartotų.

Pasak SEC, „Deutsche Bank“ 2006–2014 m. samdė nepakankamai kvalifikuotus ar visai nekvalifikuotus valstybinių įmonių ir įstaigų vadovų giminaičius, besitikint, kad šie vadovai bus linkę bendradarbiauti su „Deutsche Bank“. Banko darbuotojai taip pat klastojo dokumentus, bandydami nuslėpti korupciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi