Verslas

2019.08.22 15:51

„Lietuvos energijos“ aukcione pardavė turto už daugiau nei 5 mln. eurų

LRT.lt 2019.08.22 15:51

„Lietuvos energijai“ priklausanti bendrovė „NT valdos“ rugpjūčio 22 d. įvykusiame aukcione pardavė keturis nekilnojamojo turto objektus iš viso už 5,2 mln. eurų, įskaitant PVM. Vertingiausias jų – biurų kompleksas P. Lukšio g., Vilniuje, parduotas už 4,5 mln. eurų, įskaitant PVM. Aukcioną organizavo tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“.

Aukcione taip pat buvo parduotas pastatas, esantis Statybininkų g. 7, Molėtuose, už 402 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Pastatas, esantis Ramučių g. 14, Šilutėje, parduotas už 183 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Aukciono dalyvių dėmesio sulaukė ir ežerų apsupta poilsiavietė, esanti šalia Labanoro regioninio parko Molėtų rajone. Ji buvo parduota už 84 tūkst. eurų, įskaitant PVM, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Biurų komplekse P. Lukšio g. įsikūrę ilgalaikiai nuomininkai generuoja pastovų nuomos pajamų srautą ir investicinę grąžą, todėl objektas nereikalauja pradinių investicijų plėtoti jau vykdomą komercinę veiklą. Be to, parduodamo objekto teritorijoje yra išduotas leidimas statyti dar vieną administracinį pastatą. Naujas 9 aukštų pastatas galėtų papildyti esamą pastatų kompleksą moderniu 11 tūkst. kv. m dydžio biurų plotu“, – sako Jurgita Šilaikytė, „Newsec“ Tarpininkavimo grupės vadovė.

Anot ekspertės, „NT Valdų“ aukcionai domina investuotojus, ieškančius NT su investicine grąža ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir Lietuvos regionuose. Dalis objektų buvo parduota ir mažesniuose miestuose. Už 69,4 tūkst. eurų, neįskaitant PVM, įsigyta poilsiavietė šalia Labanoro regioninio parko Molėtų rajone. Vos valanda automobiliu iš sostinės pasiekiama poilsiavietė yra šalia vandens telkinių, todėl tinkama rekreacinei veiklai vystyti.

„NT Valdos“ ir toliau parduoda energetikos grupės pagrindinėje veikloje nenaudojamą turtą, todėl pirkėjai yra kviečiami domėtis ir pasinaudoti šia galimybe.

Visas „Lietuvos energijos“ nekilnojamasis turtas parduodamas taikant viešo pardavimo procedūras, kurios sudaro sąlygas nekilnojamojo turto objektus parduoti didžiausią kainą pasiūliusiems rinkos dalyviams.

Nuo 2016 m. „Lietuvos energija“ viešuosiuose aukcionuose ir konkursuose yra pardavusi nekilnojamojo turto už 98 mln. eurų, įskaitant PVM.