Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Santaupomis juodai dienai apsirūpinę tik ketvirtadalis tautiečių

ELTA 2015.09.08 13:45

Tik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų teigia esantys apsirūpinę santaupomis juodai dienai, 46 proc. sako papildomų lėšų nenumatytiems atvejams neturintys arba turintys nepakankamai.

Tik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų teigia esantys apsirūpinę santaupomis juodai dienai, 46 proc. sako papildomų lėšų nenumatytiems atvejams neturintys arba turintys nepakankamai.

Tai rodo „Aviva“ grupės užsakymu atliktas tarptautinis tyrimas.

Tyrimo duomenimis, daugiausia nenumatytiems atvejams pakankamai lėšų sukaupusių lietuvių gyvena Klaipėdos ir Vilniaus regionuose, ten finansiškai saugiai jaučiasi beveik po trečdalį apklaustųjų. Ramesni dėl savo finansinės ateities yra ir didesnes pajamas, 1300 eurų ir daugiau, gaunantys apklaustieji.

Nors finansiškai saugiai jaučiasi tik ketvirtadalis šalies gyventojų, du iš trijų sako siekiantys taupyti, o ne gyventi šia diena.

17-oje pasaulio valstybių atliktas tyrimas atskleidė, jog kaimynai lenkai yra dar prasčiau pasirengę nenumatytiems atvejams – tik 18 proc. jų mano turintys pakankamai lėšų juodai dienai. Tačiau santaupomis lietuviai dar atsilieka nuo Vakarų: pakankamai lėšų nenumatytiems atvejams teigia turintys 37 proc. britų, 38 proc. kanadiečių, 32 proc. amerikiečių, 28 proc. prancūzų.

Bendrai vertindami savo finansinę padėtį Lietuvos gyventojai pasiskirstė į dvi dalis – pusė jų savo finansinę būklę vertina puikiai arba gerai, likusieji sako galintys gyventi tik patenkinamai arba sunkiai suduriantys galą su galu.

Net ir turtingose Vakarų valstybėse gyventojai savo finansinę padėtį vertina tik nežymiai geriau: patogiai gyventi galintys teigia 58 proc. britų, 56 proc. amerikiečių, 52 proc. prancūzų. Tuo metu kaimyninėje Lenkijoje finansine padėtimi užtikrinti jaučiasi vos trečdalis apklaustųjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi