Naujienų srautas

Verslas2019.08.20 11:59

Skvernelis su Latvijos premjeru aptars šios šalies poziciją dėl Astravo AE

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad penktadienį su Latvijos ministru pirmininku Krišjanu Kariniu aptars šios šalies poziciją dėl ketinimų pirkti Astravo atominėje elektrinėje pagamintą elektrą.

„Penktadienį matysiuosi su Latvijos ministru pirmininku ir turėsiu galimybę konkrečiai pasidomėti, kokia yra Vyriausybės nuomonė, o ne ekonomikos ar energetikos (...) ministrų“, – antradienį per Seimo posėdį sakė S. Skvernelis.

Latvijos vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė, kad Lietuvai nutraukus elektros energijos prekybą su Baltarusija, ji perkels elektros prekybą ties Latvijos siena.

Lietuvos pareigūnai nerimauja, kad tokiu būdu Astravo jėgainėje pagaminta elektra per Latviją pateks į bendrą rinką.

Prezidentas Gitanas Nausėda dėl Latvijos sprendimo išsakė apgailestavimą.

S. Skvernelis sakė, kad Latvijos valdžia visada laikėsi „panašios neutralios politikos“ dėl Baltarusijoje statomos elektrinės.

Jis pabrėžė, kad Lietuva neatsisakys savo spendimo neįsileisti šioje jėgainėje pagamintos elektros.

Parlamentaro Algimanto Dumbravos klausiamas, ar Rygos ketinimai įsileisti Astravo elektrą nenulems, kad Baltarusija nukreips naftos krovinių tranzitą iš Lietuvos į Latvijos uostą, S. Skvernelis tvirtino, kad taip Minskas pakenktų sau.

„Geresnių sąlygų, geresnės infrastruktūros, geresnių tarifų, geresnės kokybės, geresnės ekonominės naudos negu per Lietuvą (...) Baltarusija negaus“, – teigė premjeras.

Lietuvos Vyriausybė teigia, kad Baltarusijos Astravo atominė elektrinė 50 kilometrų nuo Vilniaus statoma nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos standartų. Minskas priekaištus atmeta.

Jėgainės pirmąjį bloką planuojama paleisti šių metų pabaigoje, antrąjį – 2020 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi