Verslas

2019.08.19 17:14

Kas taupo labiau – vyrai ar moterys?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.08.19 17:14

Moterys dažniau nei vyrai yra linkusios sekti ir kontroliuoti savo išlaidas, rodo naujausi „Spinter tyrimai“. O labiau pasišventusios renka kiekvieną čekį ir mėnesio gale daro išlaidų apžvalgą.

Tokia situacija susiformavo dėl to, kad moterys dažnai nesijaučia pakankamai finansiškai saugios, LRT TELEVIZIJAI pasakoja psichologė Laura Rimkutė. Finansinės saugumas, anot jos, taip pat susijęs su turimų vaikų skaičiumi.

„Moterys, kurios fiksuoja išlaidas, dar nereiškia, kad taupo. Jos tiesiog nori jausti kontrolės jausmą – žino, kur išleidžia savo pinigus ir kam. Aišku, gali būti atvejų, kai tikslas – susitaupyti, arba stokojama pinigų“, – sako psichologė.

Nors visuomenėje vyrauja daug lyčių stereotipų, L. Rimkutė neneigia, kad vyrai ir moterys išsiskiria tam tikromis savybėmis. Štai, pavyzdžiui, mezgimas ar siuvimas, reikalaujantis didesnio kruopštumo, labiau patinka moterims.

Plačiau – reportaže (nuo 53.33 min).

„Laba diena, Lietuva“. Danas Rapšys apie karčią diskvalifikacijos patirtį: po šio starto vis baiminausi, kad ir vėl nesujudėčiau
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.