Naujienų srautas

Verslas2019.08.17 19:43

Palangoje – ištisa nelegalių statinių gatvė

griauti neskuba – kol teismai nagrinėja skundus, vasara baigiasi

Vasaros sostinėje Palangoje – ištisa nelegalių statinių gatvė. Statybos inspektoriai verslininkams nurodo griauti terasas, stogines, pašiūres, kurias jie surentė ne pagal projektus arba galėjo naudoti tik laikinai.

„Čia vienas vienetas yra, čia antras vienetas, ten už namo yra šašlykinė, dar vienas vienetas, pagalbinės patalpos, dar vienas vienetas, dar vienos pagalbinės patalpos“, – Palangos verslininkas Darius Miklovas vardija, kokius nelegalius statinius prie jo kavinės aptiko statybų inspektoriai.

Verslininkas Basanavičiaus gatvėje poilsiautojus maitina ir linksmina jau kone du dešimtmečius, tačiau, pasak inspektorių, septyni objektai, įskaitant terasą, pastatyti nelegaliai ir juos reikės nugriauti. Jie buvę tik laikini statiniai, sutartis nepratęsta dar prieš 10-metį.

„Taip buvome suplanavę, suderinę su projektuotoja, ji tai padarė, užregistravo. Ir mes taip gyvenome, kol neatsitiko taip, kaip atsitiko dabar: turime teismų maratoną. Manau, kad tai toks požiūris – vieni lygūs, kiti lygesni“, – LRT TELEVIZIJAI sako verslininkas.

Visa Basanavičiaus gatvė atrodo taip pat, čia pilna prilipdytų terasų, stoginių, priestatų, pagalbinių pastatų. Verslininkai sako, kad tikrina tik tuos, kuriuos įskundžia kaimynai, esą pažeidimų galima rasti kone kiekviename sklype. Statybų inspektoriai patvirtina, kad kurorte verslininkai dažnai mėgsta nukrypti nuo projekto ir sulaukia aktų dėl nelegalių statinių.

„Tokį aktą gavus, jiems suteikiamas laikas gauti iš savivaldybės statybos leidimą, o paskui, jeigu jie negauna per tą laiką statybos leidimo, kreipiasi į teismą ir tada teismas jiems pratęsia terminą, per kurį jie turėtų gauti leidimą arba nugriauti savavališkai pastatytą statinį“, – supažindina Statybų inspekcijos vyriausiasis specialistas Arūnas Dronseika.

Griauti niekas neskuba: sezonas trumpas, kol teismai skundus nagrinėja, vasara baigiasi. Teismuose verslininkai bando įrodyti, kad objektai statyti jau seniai, esą pagal tuomet galiojusius teisės aktus viskas buvę legalu. Tiesa, prieš įteisinant ar griaunant susimokėti baudas vis tiek tenka.

„Jeigu man bus tokia sankcija, kad man reikės nugriauti statinį, aš nugriausiu, aš sutvarkysiu, viskas gerai. Mano požiūris yra toks: aš nugriausiu, susitvarkysiu, bet pasidarysiu dar geriau. Tai nėra kažkokia pasaulio pabaiga“, – mano verslininkas Darius Miklovas.

Statybos leidimai išduodami pagal projektus, bet jau atliekant statybos darbus būna padidinami plotai, sukalamos terasos, surenčiamos pašiūrės.

Štai viename iš barų inspektoriai nurodė trimis metrais patrumpinti terasą: ji į gatvę gali išsikišti tik tiek, kiek stogas – 7 metrus, o ne 10, tačiau dabar telpa keletas papildomų staliukų ir kėdžių.

Birutės alėjos ir Basanavičiaus gatvės sankirtoje esanti picerija – irgi tik laikinas statinys, kuris jau turėjo būti nugriautas, tačiau jame ir šiandien pietauja poilsiautojai.

Vasaros sostinėje Palangoje – ištisa nelegalių statinių gatvė: statybos inspektoriai grūmoja pirštu
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi