Verslas

2019.08.16 17:46

Skuba pasinaudoti paskutiniu ilguoju vasaros savaitgaliu: Palangoje rasti nakvynę – iššūkis

poilsiautojus lepins ir geri orai

Gyventojai gaudo besibaigiančią vasarą: paskutinį ilgąjį jos savaitgalį visi keliai veda į pajūrį. Viešbučiai pilnutėliai, privačiame sektoriuje dar nakvynės vietų liko, bet tik atokesnėse gatvėse. Verslininkai atviri: šia vasara skųstis jie negali.

Paplūdimiai pilnėja: šį paskutinį ilgąjį vasaros savaitgalį dažnas rinkosi poilsį. Kai kuriose valstybės įstaigose penktadienį nedirbo ir po pusę darbuotojų.

„Pilna žmonių buvo vakar, šiandien dar, matot, jūra rami, kranto vėjas, tai poilsiautojų turėsime daug, bet mūsų šiandien darbas pagrindinis visus čiužinius, su ratais, kuriuos neš jūra nuo kranto. Tai turėsime tuos gaudyti ir grąžinti atgal“, – sako Palangos gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas.

Vos po akimirkos gelbėtojo žodžiai pasitvirtina: poilsiautojų iš Lenkijos trys atžalos jau tolsta nuo kranto ant pripučiamų ratų.

„Buvo vaikai su pripučiamais čiužiniais, su ratais, kur yra pagal paplūdimio taisykles griežtai draudžiama, ypač šiandien yra kranto vėjas, bet kada gali nunešti ir šitie daiktai nėra pritaikyti Baltijos jūrai“, – sako gelbėtojas.

Ši vasara išsiskyrė palyginti ramia jūra, raudona vėliava kabėjo retai, tačiau skęstančiųjų buvo: ir vakar Šventojoje teko gelbėti poilsiautoją iš Baltarusijos, kuri maudėsi, kai tai draudžiama.

Gegužė ir birželis išsiskyrė karščiu, bet atostogaujančių dar buvo nedaug, liepos pradžioje orai atvėso, o rugpjūtį poilsiautojų itin gausu: visi skuba pagauti besibaigiančią vasarą.

„Mes vakar atvažiavome ir labai geri orai papuolė, labai smagu, linksma ir džiaugiamės, kad atvykome. Aplankysime, prie jūros pasivaikščiosime, gal kokį koncertą aplankysime“, – teigė poilsiautoja.

„Tiktai gimines aplankyti, kapus, o poilsiauti tai ne. Dar neuždirbame tiek, geriau Turkija“, – svarstė kiti Palangos svečiai.

Rasti nakvynę Palangoje gali būti sunku: viešbučiai pilni, privačiame sektoriuje dar likę kambarių atokesnėse gatvėse.

„Dėl šio savaitgalio tikrai nebus pakeltos, tai galima rasti maždaug nuo 10-15 eurų žmogui iki, aišku, apartamentų ir prabangių viešbučių, kiek jau jūsų galimybės leidžia“, – sako Palangos turizmo informacijos centro atstovė.

Vis daugiau ir Palangą atrandančių: čia ilsisi japonai, kinai, bet, žinoma, daugiausia lietuvių ir kaimynų: latvių, baltarusių, rusų. Verslininkai šiuo sezonu skųstis neturėtų.

Nors vasaros savaitgalių liko nebedaug, geri orai dar žadami, o ramesnio poilsio ieškantys Palangą renkasi rudenį.

Žinios. Sveikatos apsaugos ministerija investuoja į naują elektroninę sveikatos platformą