Verslas

2019.08.16 13:13

Europos Centrinis Bankas: Latvijos bankas „PNB Banka“ turėtų būti uždarytas

Elzbieta Reivytytė, ELTA2019.08.16 13:13

Europos Vyriausybės atstovai paskelbė, kad Latvijos bankas „PNB Banka“ ateityje turėtų būti uždarytas – nutarta, kad jokios priemonės jau nebepadės šiam bankui išvengti žlugimo.

„PNB Banka“ yra šeštas pagal dydį Latvijos bankas, kurio turto vertė – 550 milijonų eurų. Pasak Europos Centrinio Banko (ECB) pareiškimo, išplatinto ketvirtadienio vakarą, šis Latvijos bankas žlunga arba yra labai didelė galimybė, kad jis gali sužlugti.

PNB bankas jau nuo gegužės buvo tiesiogiai prižiūrimas ECB ir centrinio banko pareigūnai per šį laikotarpį nutarė, kad bankui prieinamo kapitalo dydis sumažėjo iki tokio lygio, jog dabar jo turto vertė yra daug mažesnė, nei bankas turi įsipareigojimų.

Po šio tyrimo dėl „PNB Banka“ ECB kreipėsi į Europos bendrąją pertvarkymo tarybą, kuri nusprendė, kad pertvarkymo veiksmai šiuo atveju nėra reikalingi ir PNB bankas turi būti likviduotas. „Latvijos bankas turės būti likviduotas pagal nacionalinės teisės principus“, – rašoma Bendrosios pertvarkymo tarybos pareiškime.

Europos bendroji pertvarkymo taryba buvo sukurta 2016 metais, ji padeda spręsti euro zonos bankų žlugimo atvejus, jų likvidavimo išlaidas paskirstydama visam euro zonos bankų sektoriui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt