Naujienų srautas

Verslas2019.08.14 19:08

Auksiniai laikai turizmo verslui: pralenkėme ir latvius, ir estus, bet paslaugos nepigs

Lietuva džiaugiasi augančiais turistų skaičiais. Bendras visų turizmo agentūrų darbas atsipirko – turizmas mūsų šalyje tampa vis svarbesniu ir sparčiai besiplečiančiu ekonomikos veiksniu.

„Šiuo metu išsigrynintos tikslinės rinkos, kadangi rinkodaros sumos nėra didelės. Dabar labai šauniai dirba visos tarnybos, susijusios su turizmu. Krizė mus išmokė būti atsargiems“, – sako Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Jos teigimu, pernai pirmą kartą Vokietija pagal turistų skaičių pralenkė Baltarusiją ir Rusiją. Šiuo metu, anot jos, intensyviai dirbama su lenkais.

„Labai tikslingai yra padirbėta su blogeriais, žurnalistais. Mes atsidūrėme geriausiuose kelionių agentūrų leidiniuose, naujienų portaluose ir tai duoda rezultatų“, – tikina E. Šiškauskienė.

Lietuvoje turizmas augo beveik 189 proc. Tuo metu, pavyzdžiui, Estijoje – 58 proc. Tiesa, prie augimo labai prisidėjo ir vietinis turizmas.

„Čia mes irgi pirmaujame. Lietuvoje galima daug kur važiuoti: Nidą, Birštoną, Anykščius, Druskininkus, Palangą ir pan. Ko negali pasakyti apie Estiją bei Latviją. 89 proc. apgyvendinimo įstaigos yra išsibarsčiusios po visą Lietuvą. Kai tuo tarpu Latvijoje 39 proc. nakvynių sukoncentruota Rygoje. Estijoje – 49 proc. Taline. Mes labai džiaugiamės, bet vietinis turizmas yra nuopelnas „Keliauk Lietuvoje“, kurie paruošė maršrutus“, – aiškina prezidentė.

Anot jos, dabar pasidarė itin madinga keliauti po Lietuvą. Vis daugiau jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių susidaro maršrutus, jais dalinasi, pasakoja E. Šiškauskienė.

„Tai džiugi tendencija. Anksčiau atrodydavo, kad pažįstame geriau kokią Italiją nei Lietuvą, bet dabar viskas apsikeitė. 50 proc. – užsieniečiai ir 50 proc. tą augimą vis tik sudaro lietuviai“, – sako pašnekovė.

Vis dėlto E. Šiškauskienė atvira, Lietuvoje turizmas nepigs. Taip yra dėl to, kad yra vos 3 mėnesiai, per kuriuos įmanoma dirbti, ypač pajūryje: „Turkija ar Egiptas turi 12 mėnesių per metus ir labai didelius srautus turistų, gerą klimatą. Mes turime 3 mėnesius ir turime išlaikyti darbuotojus“.

Nepaisant nemažėjančių kainų, viešbučiai ir nakvynės namai kurortuose – sausakimši. Sezono metu, anot prezidentės, reikia gerokai pasistengti, norint surasti vietą poilsiui.

Plačiau – reportaže (nuo 59.47 min.)

„Laba diena, Lietuva“. Auksiniai laikai turizmo verslui: brangiau nei Turkijoje, bet kainų mažinti neketinama
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi