Verslas

2019.08.11 21:31

Kaina svarbiau už kokybę: vis daugiau lietuvių dantų taisytis vyksta į Baltarusiją

vyksta ir į Ukrainą, Turkiją

Emigrantai grįžta dantų taisytis į Lietuvą, o štai iš Lietuvos vis daugiau piliečių šių paslaugų vyksta į Baltarusiją, Ukrainą ar Turkiją. Ten šios paslaugos gali būti du – tris kartus pigesnės. Odontologai sako sulaukiantys pacientų, kuriems šiose šalyse dantys sutaisyti nekokybiškai ar naudojant nekokybiškas medžiagas, tad tenka juos pertvarkyti.

Į Baltarusiją ne tik aplankyti didžiosios kunigaikštystės tvirtovių, bet ir taisyti dantų. Būtent dėl to praėjusį rudenį Minske lankėsi Arsenijus.

„Man reikėjo įstatyti keturias plombas, su vienu dantimi buvo daugiau problemų, reikėjo gydyti, tai užtruko dvi dienas. Buvo per pusę pigiau. Jei planuoji gydytis visus dantis, tai, žinoma, ir kelionės išlaidos pilnai atsipirks“, – dantis Baltarusijoje susitvarkęs pasakoja Arsenijus Rybakovas.

Turizmo agentūros be poilsinių bei pažintinių kelionių organizuoja ir medicininį turizmą. „Sveiko poilsio“ agentūros medicininio turizmo kryptys – Baltarusija, Ukraina ir Turkija. Į Baltarusija – taisyti dantų, į Turkiją – taisyti dantų, darytis plastinių operacijų, implantuoti plaukų, o Ukraina vilioja sanatorijomis.

„Jeigu mes kalbam apie stomatologines paslaugas, žmogus mums atsiunčia savo panoraminę nuotrauką, mes išsiunčiam į klinikas, gydytojas pažiūri, pasako, ką jis gali padaryti, kiek tai apytiksliai kainuotų ir tada žmogus nuvažiuoja su mumis. Pirmas vizitas – konsultacija, apžiūra, rentgenas, pokalbis, paskaičiavimas, kiek kainuotų visas gydymas.

Pirma kelionė – konsultacinė kelionė su viza, draudimu, mūsų transportu, kelionė visai dienai su dviejų gydytojų konsultacija – 99 eurai“, – teigia Liana Sokolova, „Sveiko poilsio“ vadovė.

Odotologų rūmų tarybos pirmininkas teigia, kad Baltarusijos klinikose dantis taisyti gali kainuoti du, tris kartus pigiau nei Lietuvoje.

„Turėjom tokį atvejį, žmogus susidėjo 17 implantų ir sumokėjo Baltarusijoje 7000 eurų, Lietuvoje jam gydymo planas buvo sudarytas ir tai kainavo 21 tūkst. eurų. Bet žmogus pasirinko ten, kur pigiau, ir darėsi Baltarusijoje. Danties rovimas Lietuvoje kainuoja nuo 100, protinio danties iki 150 galbūt eurų, dantį ištraukti kainuoja Baltarusijoje kainuoja 15 – 20 eurų“, – vardija
Odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus.

Tačiau gydytojas periodontologas Mindaugas Gaigalas sako, sulaukęs pacientų po dantų taisymo Baltarusijoje.

„Gali būti naudojamos konstrukcijos pigesnės, cementuojamos vietoj prisukamų. Neįmanoma kai kurių klaidų pataisyti – reikia atgaminti viską iš naujo. Ir tokiu atveju, sakykim, tas gydymas pacientui gali pabrangti. Ir kartais yra geriau iš karto padaryti taip, kaip reikia, negu ieškoti tiktai, kur pigiau“, – įsitikinęs gydytojas.

Žalgirio klinikos vadovė Alina Purienė teigia, kad mūsų Lietuvoje naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos ir aparatūra, atitinkančia Europos Sąjungos standartus.

„Dedami įvairūs implantai, kurie burnoj pradeda rūdyti, ko negali būti, nes titano implantas turi būti titano implantas, jis nerūdija. Vėžiniai susirgimai prie tokio implanto išsistimuliuoja. Manau, nėra pigaus labai, labai gero daikto“, – sako A. Purienė.

Pasak Žalgirio klinikos vadovės, Lietuvoje odontologijos paslaugos nepigs. Jos kelis kartus pigesnės nei Vakarų Europoje. Pasak A. Šeikaus, mūsų šalyje dantų taisymo įkainiai priklauso nuo patalpų nuomos, preparatų kainų, PVM dydžio, darbuotojų atlyginimų. Europoje medicinos turizmo centru tapo Vengrija, besiribojanti su septyniomis valstybėmis.

Pastaruoju metu auga ne tik medicininis turizmas, bet ir mūsų medikai užsienyje įkuria klinikas. Dažniausiai į Angliją ar Vokietiją odontologai vyksta padirbėti kas savaitę ar kelias dienas.

Plačiau – reportaže.

Žinios. Tautiečiai dantų taisyti traukia į Baltarusiją, Ukrainą ar net Turkiją, tačiau kokybės trūkumą ištaiso Lietuvoje