Verslas

2019.08.08 12:52

„Nordea“ Danijoje siūlys būsto paskolas su nulinėmis palūkanomis

„Nordea“ Danijoje siūlys 20 metų trukmės būsto paskolas su fiksuotomis 0 proc. palūkanomis. Tai yra pirmasis toks atvejis Danijos istorijoje.

Anksčiau šią savaitę kitas Danijos „Jyske“ bankas paskelbė siūlysiantis 10 metų trukmės būsto paskolas su -0,5 proc. palūkanomis. Danai jau dabar gali džiaugtis 30 metų trukmės būsto paskolomis su 0,5 proc. palūkanomis, o „Nordea“ taip pat svarsto siūlyti 30 metų trukmės būsto paskolas su neigiama palūkanų norma, rašo „Bloomberg“.

„Niekada nebuvo taip pigu skolintis. Tikimės, kad tai prisidės prie būsto kainų augimo“, – tvirtino „Nordea“ vyriausioji analitikė Lise Nytoft Bergmann.

Vis dėlto, nors tai yra itin geros žinios būstą įsigyjantiems žmonėms, tokius įvykius L. N. Bergmann vadino „beveik baisiais“.

„Nemalonu matyti, kad yra investuotojų, kurie yra pasirengę skolinti pinigus 30 metų ir gauti tik 0,5 proc. grąžos. Tai rodo, kaip investuotojai nerimauja dėl dabartinės situacijos finansų rinkose. Jie mano, kad praeis dar daug laiko, kol reikalai pagerės“, – tikino analitikė.