Verslas

2019.08.07 14:25

Europos Komisija laukia JAV paaiškinimų dėl sankcijų „Nord Stream 2“

ELTA2019.08.07 14:25

Europos Komisija (EK) stebi diskusijas Jungtinių Valstijų Senate dėl sankcijų projekto dujotiekiui „Nord Stream 2“ ir laukia JAV paaiškinimų šiuo klausimu, pranešė EK atstovė spaudai Anna-Kaisa Itkonen.

„Dėl sankcijų „Nord Stream 2“, mes sekame šią situaciją ir laukiame papildomos informacijos iš JAV dėl šio klausimo“, – spaudos konferencijoje sakė A.-K. Itkonen, atsakydama į klausimą apie tai, kokių priemonių ES imsis, jei JAV nuspręs įvesti sankcijas bendrovėms, dalyvaujančioms dujotiekio „Nord Stream 2“ projekte.

JAV Senato užsienio reikalų komitetas praeitą savaitę pritarė įstatymų projektui, kuriuo būtų įvedamos sankcijos įmonėms ir asmenims, prisidedantiems prie Rusijos dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimo.

Už įstatymo projektą pasisakę senatoriai tvirtino, kad Rusija dujas ir kitus energetinius išteklius gali panaudoti kaip ginklą prieš Europą ir taip destabilizuoti Senąjį žemyną.

ELTA jau skelbė, kad kontrolinį „Nord Stream 2“ akcijų paketą valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto. Tikimasi, kad galutinė „Nord Stream 2“ projekto kaina neviršys 9,5 mlrd. eurų.

Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.