Verslas

2019.08.07 10:35

Atliekas superkanti įmonė galimai nuslėpė daugiau kaip 70 tūkst. eurų mokesčių

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.08.07 10:35

Atliekų supirkimu užsiimančios Utenos bendrovės direktoriui M. V. pareikšti įtarimai apgaulingai tvarkius apskaitą bei teikus neteisingus duomenis Valstybinei mokesčių inspekcijai. Tai galėjo lemti daugiau kaip 70 tūkst. eurų pelno mokesčio išvengimą, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018 metais bendrovės vadovas, supirkdamas iš žmonių traktorių, kombainų, automobilių akumuliatorius ir kitas atliekas, įrašydavo sąskaitose tikrovės neatitinkančius duomenis.

„Manoma, kad praėjusiais metais minėta bendrovė, turinti atliekų rūšiavimo, sandėliavimo ir apdorojimo patalpas bei aštuonis darbuotojus, pirko akumuliatorių atliekas ir švino laužą iš nenustatytų šaltinių“, – nurodo FNTT.

Įtariama, kad klastojant dokumentus buvo įforminta, kad daugiau kaip 500 tonų šių atliekų neva pirkta iš fizinių asmenų, kurie iš tiesų jokių sandorių su minėta bendrove neturėjo. Kartais net keliolika tonų siekiančius švino laužo ir akumuliatorių atliekų kiekius uteniškio M. V. įmonei, pasak FNTT, neva pardavė nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys, apie šią bendrovę nieko nežinantys ar iš viso pastaraisiais metais Utenoje nesilankę asmenys.

Išaiškinta, kad pasinaudojus 30 asmenų duomenimis į minėtos Utenos bendrovės buhalteriją buvo įtraukti fiktyvūs tūkstančius eurų siekiantys atliekų supirkimo sandoriai ir į apskaitą nepagrįstai įtraukta 467 tūkst. eurų išlaidų suma. Manoma, kad galimai iškraipiusi atliekų supirkimo kiekius, Utenos bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 70 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Atliekų supirkimu besiverčiančio uteniškio byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Utenos rūmams.

Populiariausi