Naujienų srautas

Verslas2019.08.06 21:46

Bitininkai sukasi iš padėties: pritrūkę medaus siūlo netradicinę pramogą

Šiaulių smulkieji bitininkai šiemet medaus nepardavinės

Lietuvoje vienur bitininkai džiaugiasi derliumi, kiti skundžiasi, kad dėl sausros nunyko augalai ir bitės neturi iš ko nešti medaus. Šiaulių regiono smulkieji bitininkai šiemet medaus nepardavinės, nes jo vos užteks saviems poreikiams. Stambesnieji, turintys dar pernykščių atsargų, taip pat nedžiūgauja. Mat dėl konkurencijos su įvežtiniu medumi smarkiai kainų kelti negalės.

Papilės miestelio bitininkas Vytautas Čiapas rodo pustuščius avilius. Nuo vaikystės bitininkaujantis vyras sako, neatsimenantis tokios prastos vasaros.

„Birželį nužydėjo visi augalai, bitės vieną kartą sunešė didelį kiekį medaus ir toliau nebeliko žiedų. Dar sausra išdžiovino ir bitės nebeturi iš ko nešti. Šeimos didelės, valgo medų, kurį prisinešė. O atsargų nebeturi iš ko. Liūdna padėtis“, – sako bitininkas Vytautas Čiapas.

Praėję metai bitininkams buvo sėkmingi. Stambūs bitynai, prisukę rekordinį kiekį medaus, šį sezoną pradėjo su gausiomis jo atsargomis. Todėl šiemet galės jį parduoti brangiau. Bitininkai prognozuoja, kad dabar apie 5 eurus kainuojantis kilogramas medaus brangs maždaug euru. Daugiau kainų tikina nekelsiantys dėl konkurencijos su ukrainietišku ar kinišku medumi.

„Drastiškai tikrai nepakils kaina – iki euro, nes labai daug atvežtinio medaus yra. Rinka keičiasi dėl atvežtinio medaus, nors jis ir prastesnės kokybės“, – tikina V. Čiapas.

Pritrūkę medaus, bitininkai ieško kitų būdų, kaip užsidirbti. V. Čiapas prieš kelerius metus įkūrė bičių terapijos centrą ir siūlo netradicinę pramogą – pagulėti ant bičių avilių.

„Bičių terapija, kai bitės nedirba dar ir geriau. Kuo daugiau jų avily, tuo didesnis poveikis. Kuo didesnis medunešis, tuo daugiau jų išskrenda nešti medaus, tuo mažesnis poveikis. Šiemet – labai geras poveikis, jų pilni aviliai guli ir bitės nieko nedirba“, – pasakoja bitininkas.

Bičių terapija Lietuvoje dar naujiena. Kol kas veikia tik keli tokie centrai. Valanda pogulio kainuoja apie 15 eurų. Bitininkai įsitikinę, kad po gultu dūzgiančių bičių vibravimas prilygsta masažui, padeda atstatyti nervinę sistemą, kraujotaką.

Plačiau – reportaže (nuo 27.44 min.):

Panorama. Vilniaus savivaldybė ramina grasinimų sulaukusią žydų bendruomenę ir toliau tęsia atminimo ženklų nuėmimą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi