Verslas

2019.08.04 10:14

Nepavykus rasti rangovo, vėluoja Kauno Dainų slėnio rekonstrukcija

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2019.08.04 10:14

Nepavykus rasti rangovo, vėluoja Kaune esančio Dainų slėnio rekonstrukcija.

Pernai prieš šio slėnio estradoje vykstančią Dainų šventę Kauno miesto savivaldybė skelbė, kad tai – paskutinė šventė senajame Dainų slėnyje, o jis netrukus pasikeis neatpažįstamai.

Tačiau darbai dar nėra pradėti. Kaip BNS informavo savivaldybė, pernai rudenį paskelbtas rangovo konkursas neįvyko, nes vienintelis dalyvis savivaldybei nepateikė kvalifikaciją įrodančių dokumentų.

Kada konkursas bus skelbiamas vėl – nežinoma.

„Šiuo metu vyksta S. Dariaus ir S. Girėno stadiono, sporto halės, netolimoje ateityje prasidės Ąžuolyno rekonstrukcija. Tuomet ateis laikas ir Dainų slėniui, jį matome kaip šio laisvalaikio ir rekreacijos komplekso dalį“, – BNS pateiktame komentare teigia savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Vasaros pabaigoje savivaldybė ruošiasi skelbti Ąžuolyno parko, kur yra Dainų slėnis, sutvarkymo darbų konkursą.

Rekonstruojant Dainų slėnį turėtų būti atnaujintos dangos, tribūnų laiptai ir suoliukai. Po atlikėjų tribūnomis numatoma įrengti persirengimo kambarius, dušus ir kitas pagalbines patalpas. Ties pagrindiniu keliu link slėnio planuojama padaryti bilietų kasas ir tualetus.

Virš atlikėjų tribūnos turėtų būti įrengta tentinė uždanga.

Visoje teritorijoje numatomas naujas apšvietimas: šviestuvai, paslėptas apšvietimas turėkluose, akcentinis apšvietimas grindinyje.

Pagrindinis projekto akcentas bus grindinį apšvietimą užbaigiantis vertikalus šviesos spindulys. Pasak projekto autorių, šiuo akcentu siekiama sukurti Dainų slėnio vietoženklį.

Prie Dainų slėnio esančios automobilių stovėjimo aikštelės, kuri talpina 50 lengvųjų automobilių ir dešimt autobusų, plėsti neplanuojama, nes tam nėra galimybių. Tačiau papildomas stovėjimo vietas renginių metu savivaldybė žada numatyti rengdama Tunelio gatvės rekonstrukciją.

Skaičiuojama, kad rekonstrukcija kainuos iki 2,8 mln. eurų.

Dainų slėnis suprojektuotas ir įrengtas 1964–1965 metais. Tuomet čia pastatyta skulptūra „Jaunystė“, aukuras, koplytstulpis ir vėliavų stiebai, jie yra pripažinti vertingosiomis slėnio savybėmis ir rekonstrukcijos metu bus išsaugoti.

Ąžuolyno parke esantis Dainų slėnis yra tradicinė renginių vieta Kaune. Jis 2013 metais buvo perimtas iš bendrovės „Vytauto parkas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt