Verslas

2019.08.03 15:41

Vokietijos ūkininkai prieštarauja JAV ir ES susitarimui dėl jautienos

ELTA 2019.08.03 15:41

Vokietijos ūkininkų asociacijos (DBV) vadovas Joachimas Rukwiedas sukritikavo Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Sąjungos sutartį, leidžiančią padidinti JAV jautienos pardavimus Europos Sąjungoje, praneša naujienų agentūra dpa.

J. Rukwiedas sakė dpa, kad ES vis dažniau daro nuolaidas, kurios nenaudingos Europos ūkininkams, ar tai būtų pastarasis susitarimas su JAV, ar laisvosios prekybos susitarimas su „Mercosur“ (Tarptautine Pietų Amerikos šalių muitų sąjunga).

„Mes tai stebime su giliu susirūpinimu. Rinkos atvėrimo transatlantiniam žemės ūkio produktų importui negalima pateisinti ir atsižvelgiant į diskusiją dėl klimato“, – sakė jis.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas apie sutartį dėl jautienos paskelbė penktadienį. Pasak jo, „ES pasistengė, ir JAV tai vertina“.
Europos Komisija dar birželį pritarė susitarimui su Vašingtonu dėl didesnio jautienos be hormonų importo iš JAV, tačiau tam dar reikės ir Europos Parlamento palaiminimo.

Anksčiau DBV kritikavo ir laisvosios prekybos sutartį tarp ES ir „Mercosur“.

Organizacija teigia, kad sutartis kelia grėsmę dėl skirtingo gamtos ir klimato apsaugos reglamento, antibiotikų naudojimo ir augalų apsaugos.