Verslas

2019.08.02 17:18

Trumpas ir Johnsonas telefonu aptarė 5G ryšio ir prekybos klausimus

ELTA2019.08.02 17:18

Donaldas Trumpas ir naujasis Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas telefonu aptarė prekybos ir naujos kartos 5G ryšio technologijų klausimus, skelbia Baltieji rūmai.

Ketvirtadienį vykusio pokalbio metu D. Trumpas ir B. Johnsonas aptarė „tolesnio bendradarbiavimo sritys, susijusias su prekyba, 5G ir pasaulio saugumu“, pranešime cituojamas Baltųjų rūmų atstovas spaudai Hoganas Gidley`is.

Tai buvo jau antras paviešintas JAV ir JK lyderių telefoninis pokalbis per savaitę. Dažni pokalbiai rodo D. Trumpo administracijos palaikymą B. Johnsonui, bandančiam įgyvendinti itin daug grėsmių keliantį Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES.

„D. Trumpas pakartojo tvirtą paramą ypatingam Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės ryšiui ir pabrėžė laukiantis susitikimo su Premjeru (B. Johnsonu) G7 viršūnių susitikime Prancūzijos Bjarico mieste vėliau šį mėnesį“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Praeitą savaitę D. Trumpas užsiminė apie tai, kad deramasi dėl itin reikšmingo amerikiečių ir britų prekybos susitarimo.

Jungtinės Valstijos įnirtingai ragina sąjungininkus neleisti Kinijos „Huawei“ diegti 5G ryšio savo šalyse. Pasak amerikiečių, „Huawei“ diegiamas 5G ryšys gali kelti saugumo grėsmių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.