Verslas

2019.08.02 14:48

Prokurorai negins viešojo intereso dėl VILIBOR

BNS 2019.08.02 14:48

Generalinė prokuratūra negins viešojo intereso dėl galimų pažeidimų, susijusių su 2008–2009 metų tarpbankinių palūkanų indeksu VILIBOR, dėl kurio gyventojams buvo išaugusios būsto paskolų litais palūkanos.

Anot prokurorų, objektyvių duomenų, kad komercinius bankus prižiūrėjusios institucijos būtų pažeidusios teisės aktus, tyrimo metu negauta. Anot jų, kiekvienas paskolos atvejis yra individualus ir gali būti sprendžiamas tik kiekvieno jos gavėjo asmeniškai.

„Šių faktinių bei teisinių aplinkybių visetas suponuoja išvadą, kad prokuroras dėl galimų pažeidimų, susijusių su tarpbankinių palūkanų indeksu VILIBOR 2008-2009 metais ir lėmusių būsto paskolų kintamosiomis palūkanomis litais sąnaudų padidėjimą gyventojams, neturi teisinio pagrindo taikyti viešojo intereso gynimo priemones“, – rašoma prokuroro nutarime.

Generalinė prokuratūra balandį gavo Vyriausybės prašymą įvertinti finansų priežiūros institucijų darbą per 2009-2010 metų krizę.

Buvusiam Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Stasiui Jakeliūnui Vyriausybei pristačius jo vadovaujamos laikinosios Seimo komisijos atliekamą parlamentinį tyrimą dėl 2009-ųjų ekonominės krizės, Vyriausybė balandį nutarė prašyti Generalinės prokuratūros įvertinti tuometinių finansų priežiūros institucijų veiklą per krizę.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, prokurorų bus klausiama, ar valstybės institucijos, atsakingos už finansinių įstaigų priežiūrą 2008 ir 2009 metais, „tinkamai atliko savo funkcijas, numatytas teisės aktuose“.